mmSAP to wieloplatformowy (Windows, GNU/Linux) odtwarzacz SAPów. Od ostatniej wersji, tj. niusa dotyczącego v1.3 zaszły zmiany:
v1.4
- Visualization bars are wider,
- Verbose debug information can be also switched off.
v1.5
- Elapsed playback time is shown in main window,
- mmSAP supports STI (SAP time information). Time information for SAP tune can be specified in additional
file which has a .sti suffix (e.g /asma2/song.sap has STI stored in /asma2/song.sap.sti).
v1.5a
- Fixed small bug - elapsed time counter was always zeroed,
- Corrected website in about dialog.
Download jak zwykle ze strony projektu mmSAP
Tja... od wersyji 0.21 STYMulator (ymplayer i ym2wav) hula bez problemów na 64-bitach. Testowane na RHEL4 ES U4 (x84_64). Działa także na Linux/PPC.
Nikogo nie zmuszam ale namawiam do testowania. Download ze strony projektu.
Pump up the volume !
Dziś ujrzał swiatło dzienne kolejny build, tym razem RC5, emulatora Atari ST m.in. dla przepięknej konsoli Sega Dreamcast.
Póki co nie wiadomo co nowego ani co też poprawiono, ale cieszmy się tym co dają zwłaszcza że jest za darmo :) Pliki emulca tzn. binaria dla Dreamcast, Windows i GNU/Linux oraz źródła pobieramy jeśli chcemy z tego miejsca.
- dely/Blowjobb @ 4.3.2007 @ 14:40
- Tagi: oprogramowanie 8bit Windows PC
Ukazała się nowa wersja g2f, zmiany i nowości:
- w programie scrola pionowego dodany został kod realizujący czyszczenie obszaru pamięci PMG
- inne drobne zmiany w generowanym kodzie ASM
- pod ZOOM-em dodana możliwość zmiany aktualnego koloru pisaka przy pomocy kółka myszki
- dodany nowy parametr SKIP w EDIT COLORS
Pobieramy tam gdzie zwykle.
Od pewnego czasu dostępne są schematy, źródła VHDL, oprogramowanie dla WinXP/2k oraz wszystkie inne dodatki potrzebne do zbudowania i uruchomienia sprzętowo-programowego emulatora stacji dyskietek. HxC Floppy Drive Emulator przeznaczony jest dla komputerów Commodore Amiga i Atari ST. Zabawka ta podłączana jest z jednej strony do PC poprzez port USB, z drugiej do jednego z w/w komputerów. Oprogramowanie zainstalowane na komputerze PC symuluje rzeczywistą stację dyskietek poprzez zamontowane przezeń obrazy (Atari: ST, MSA, Amiga: ADF, DMS a także format IPF/CAPS(SPS)).
O tym wszystkim można poczytać tu (po francusku) i tutaj (po angielsku). Lutownice i do dzieła !
Po niespełna pięciu (!) latach oczekiwania na publiczną odsłonę można już testować kolejną wersję emulatora jedynej przenośnej konsoli Atari Lynx. Program przeznaczony jest dla Windows 95/98/NT/2000/XP. Dostępne są binaria, źródła jak i tzw. Handy Development Pack, który może przydać się programistom.
Zmiany od ostatniej wersji:
- Interrupt system re-written to make it edge triggered, see Shadow of the beast to see the improvement, also fixes lockups in a number of other games (Loopz/Championship Rally/Fidelity Chess),
- Command line filename input supported: handy.exe [filename],
- Pressing ESC will now exit if you started with command line as above,
- For all you folks using front-ends, you can now start directly into full-screen mode, the last used mode will be remembered exactly, so setup your desired mode, ALT-F4 to exit, then use your command line,
- When in command line mode, all screen switching is disabled,
- Bug fix to ram.cpp and cart.cpp
Pliki pobieramy z tego miejsca.
- dely/Blowjobb @ 19.2.2007 @ 14:09
- Tagi: zloty 8bit scena
Jak poinformował mnie telefonicznie przed chwilą Rysiek M. Dyrekcja Szkoły w Głuchołazach zgodziła się na kolejną edycję party w tymże budynku.
Termin party: 27-29 lipca 2007 r. Więcej info i dedykowana strona wraz z OVUL (Online Visitor Ultra List) już "wkrótce" dostępna tutaj.
- dely/Blowjobb @ 17.2.2007 @ 19:51
- Tagi: zin Internet ogólne
A oto proszę Państwa w prawym narożniku widzimy dobrze znanego wszystkim zawodnika - to Oldsql Zin w 26 odsłonie. Na sztandarze wyhaftowanego dzierży mistrza riltajmowych potyczek - RTS-a kosmicznego, o kosmicznej skali, Starcraftem zwanego, pióra Scorpinusa, co to na nim trzeci komplet zębów zjada.
Poza tym ze świata PC - bardzo przygodówkowo: przypomnienie początków serii Broken Sword, która doczekała się właśnie polskiej premiery czwartej swojej odsłony, spotkanie z Larrym Lafferem szukającym tym razem tej jedynej oraz ze świetną fantastyką pióra R. Zelaznego w Chronomastrze. Na deser zaś odwiedzić możecie Dziki Zachód w Lost Dutchman`s Gold Mine i popróbować usidlającej na dłużej niż by się można spodziewać mocy Absolute Pinball.
Miłośnikom wyścigów Never przypomni zaś prekursora tego rodzaju rozrywki na SNES-a, czyli Super Mario Kart.
- gRzEnIu @ 13.2.2007 @ 19:21
- Tagi: 8bit sprzęt oprogramowanie
No i mamy działającą beta-wesję SIO2SD, intefejsu pozwalającego na wczytywanie gier/programów na Atari 8-bit poprzez port SIO z kart SD/MMC.
Główne cechy urządzenia:
- Obsługa kart SD/MMC (formaty FAT12,FAT16 i FAT32),
- Obsługa plików w formatach ATR (rw), XFD (ro) i COM/XEX (ro),
- Wyświetlacz 16x2 pozwaląjacy przemieszczać się po katalogach i wybierać pliki do ładowania,
- Obsługa SIO z turbo (prędkość 51200kb/s - hsindex 10),
- Wszystkie gęstości z sektorami 128B i 256B (TOMSowe 512B na razie nie obsługiwane), w tym również dyski 16MB,
- Możliwość obsługi 4 stacji równolegle (1-4) (dostępna specjalna wersja z obsługą 8 stacji).
Wszystkie informacje tzn. jak zbudować i co jest potrzebne aby mieć to cacko znajdziecie tutaj. Autorem projektu jest Jakub Kruszona-Zawadzki.
* 2006.02.18 - mamy kolejny update oprogramowania dla procesora ATMEL AVR-MEGA32.
- gRzEnIu @ 5.2.2007 @ 23:58
- Tagi: 8bit gry oprogramowanie
Pojawiła się nowa, zręcznościowa gra na małe Atari o nazwie Caverns of the lost miner. Autorem gry jest czech o nicku BAKTRA. Gra napisana jest w C i Asemblerze. Download źródeł i binariów ze strony autora.
Ps. Dotyczy użytkowników Windows XP. Jeśli po ściągnięciu plik nie chce się rozpakować, należy zamienić końcówkę rozszerzenia z .tar.tar na .tar.gz i razie potrzeby użyć odpowiedniej rozpakowywaczki :)