26

Odp: AKI - nowa wersja

chcialem dodac ze w nowej wersji softu aki pod qmegiem dostaje krecka --- moze sie komus uda = shift+2 zbootowac  drugiego napedu ???

ps dziala shift+;

pozdrawiam

Jeśli sobie włączysz test klawiatury w selftescie to zobaczysz że shift+2 na klawiaturze pc tak naprawdę wciska shift+8, podobnie jest dla shift+6 i paru innych. A to wynika z różnicy w klawiaturach pc i atari - na klawiszu 2 masz @ w pc , a w atari ", czyli jeśli chcesz shift+2 atarowskie to wciśnij shift+" na klawiszach od pc.

pozdrawiam

Pozdrawiam
DarkDK

27

Odp: AKI - nowa wersja

wiem o tym...ale czy nie byloby lepiej przemapowac klawisze w celu 100% kompatybilnosci ?? shift+1,2,3,4...itd ?

28

Odp: AKI - nowa wersja

Jak rozumiem wolisz w czasie pisania na takiej kalwiaturze zastanawiac sie pod jakim klawiszem znajdziesz " czy ( i ) albo @.
Tylko w jednej sytuacji - w QMEGu - wciskanie Shift+cyfra ma jakis zwiazek z cyfra.
Ergo - tak jak jest jest prawidlowo!

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

29

Odp: AKI - nowa wersja

Wole opisac sobie klawe i miec shift+cyfre na swoim miejscu. ale masz racje - przyzwyczajnie do klawy grzybowej jest spore - i cudzyslow odruchowo znajduje po prawje stronie nie po lewej

[ Dodano: Wto Cze 21, 2005 2:47 pm ]
podlaczylem pod ra0 i ra1 piny 27 i 1 epromki - do przelacznia miedzy osami. wszystko dziala ok.
przelacznie pozniej reset...

chcialem to miec pod f11 i f12 - zapamietane makra :

- Lalt+/ --> shift+f8  = f11
- Lalt+*--> shift+f8 = f12

nieststety aki nie zapamituje takich rzeczy ..mozna by dodac zapaietywanie w makrze 2 przcysikow jednoczesnie wciosnietych >>

no...chyba ze to utopia ??

btw: czy stoi cos na przeszkodzie aby pin 1 ra0 podlaczyc do cd4053 w sio2ide pod pin odpowidaajacy za przelacznie d1:d9 ?? w sumie na schemacie jest bezposrednio do masy podlaczony ? a jakby podac na niego 1 log. to co by sie stalo ?? nie spale nic >??

30

Odp: AKI - nowa wersja

Wole opisac sobie klawe i miec shift+cyfre na swoim miejscu.

Przyszedł mi do głowy pomysł aby wykorzystać klawiaturę numeryczną, więc shift+2 na numerycznej da to co się spodziewasz, oczywiście w następnej wersji softu.

chcialem to miec pod f11 i f12 - zapamietane makra :

- Lalt+/ --> shift+f8 = f11
- Lalt+*--> shift+f8 = f12

nieststety aki nie zapamituje takich rzeczy ..mozna by dodac zapaietywanie w makrze 2 przcysikow jednoczesnie wciosnietych >>


Ależ aki zapamiętuje naraz dwa wciśnięcia klawiszy pod warunkiem, że będą to kombinacje z Shift lub Ctrl albo Shift+Ctrl+coś tam. Aki zapamiętuje kody klawiatury ATARI a nie PC. Na to wystarczy jeden bajt w eepromie dla jednej kombinacji Atari. Dodanie do tego układu jeszcze ALt wymagałoby dwóch bajtów, a jak bym chciał zapamiętywać kody peceta to by trzeba dostawić jakiś większy eeprom (w PC jeden klawisz generuje co najmniej 3 bajty kodów, a są i takie co "ledwo" mieszczą się w 10 bajtach, a wszystko w imię zgodności z poprzednimi wersjami klawitury).   Co do lalt+/ * -  skrótem w następnej wersji mają być klawisze sleep, wakeup, power o ile starczy miejsca we fleshu.


czy stoi cos na przeszkodzie aby pin 1 ra0 podlaczyc do cd4053 w sio2ide pod pin odpowidaajacy za przelacznie d1:d9 ?

Bez obaw, nic się nie stanie i ma działać. Tylko pozbądź się przełącznika, żeby przypadkiem nie zewrzeć do masy wyjścia pica, szczegolnie jeśli ma ustawioną jedynkę na wyjściu, bo nie wiem czy długo wytrzyma taki eksperyment.

Pozdrawiam
DarkDK

Pozdrawiam
DarkDK

31

Odp: AKI - nowa wersja

Witam.
Mam gotową wersję 1.03 XAKI
Wprowadziłem w niej kilka udogodnień:
- porawiny błąd z wersji 1.01 dotyczący sterowania pinami RA0-2
- klawisze sleep, wakeup, power sterują  pinami Ra0-2 plus konfiguracja kolejności tzn SLEEP,WAKEUP POWER czy POWER SLEEP WAKEUP
- klawisze strzałek można konfigurować tzn. ruch kursora z lub bez CTRL
-SHIFT+ cyfra w bloku numerycznym daje to co oryginalna klawiatura czyli SHIFT+2 to " a nie @
- zaprzestałem wszelkich kombinacji z CTRL+ALT+DEL - nadal tyko ciepły start

W paczce znajduje się także schemat nieco zmodyfikowanego układ triboot. Resztę informacji  znajdziecie w instrukcji.
Ponieważ chwilowo nie ma możliwości umieszczenia pliku w poście więc paczkę rozsyłam chętnym indywidualnie.

Pozdrawiam
DarkDK

32

Odp: AKI - nowa wersja

a nie mozesz gdzies wystawic?
albo /upload na ftp.atari.art.pl ?

33

Odp: AKI - nowa wersja

Ok. jest na ftp://ftp.atari.art.pl/upload/

Pozdrawiam
DarkDK

34

Odp: AKI - nowa wersja

Przepraszam panowie że to troche nie na temat ale mam dylemat. Kolega komodziasz spiera się ze mną czy POKEY jest stereo czy nie. Ja uważam z tego co czytałem to niejest bo w końcu po co budować ukłąd stereo. A on na upartego tweirdzi że tak.

Ostatnio edytowany przez SQT (2005-07-14 13:18:30)

35

Odp: AKI - nowa wersja

2 pokeye zagraja w atarce w stereo. i co to ma wspolnego z AKI ??

36

Odp: AKI - nowa wersja

Witam, odświeżę temat w związku z akcją "AKI dla wszystkich" - da się gdzieś dostać jeszcze do plików Dark-a ?

___
Press play on tape...

37

Odp: AKI - nowa wersja

No wlasnie ja mialem i pisalem nawet we wskazanym przez Ciebie watku, ze mialem i poszukuje. Bo niestety niezbackupowany HDD (teraz juz robie dodatkowe dwie kopie - madrym po szkodzie) mi padl i stracilem ten pliczek.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

38

Odp: AKI - nowa wersja

W razie czego napisałem do Lotharka (o ile lotharek "gość" to Lotharek "Masa Ziomal" :) ) - ewentualnie, czy ktoś z odpowiadających w tym wątku ma kontakt z Darkdtem ?

@Pecuś: fakt, nie zauważyłem, że o tym piszesz

//EDIT: i do Darkdta też napisałem w razie czego

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-24 10:59:28)

___
Press play on tape...

39

Odp: AKI - nowa wersja

Pliki od DarkDK: 1.03 full, 1.04 bin*
* =

DarkDK napisał/a:

..trochę nowszą 1.04 w której nie pamiętam co już robiłem.

Dzięki Dark! Jesteśmy conajmniej 26kroć wdzięczni!!! :)

//EDIT: róbcie kopie i przenieście we wlaściwsze miejsce

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-25 00:29:11)

___
Press play on tape...

40

Odp: AKI - nowa wersja

uaktualnienie wersji 1.03 (plik instrukcji)

___
Press play on tape...