1

Temat: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Poradnik bałaganiarza, część 1: jak z ciemnogrodu zrobić jasnogród i na odwrót. Przepis prosty jak drut w kieszeni i skuteczny jak litr spirytusu:
1. Bierzemy zaprzyjaźnionego grafika i nakłaniamy go do narysowania zarysu ciemnego grodu (miasta, wsi...) - najlepsze kolory to będzie czarny i biały. W wersji ekonomicznej rysujemy sami. Ciemnogród mamy gotowy.
2. Odwracamy kolorki w obrazku i mamy jasnogród.
Dla chcących z jasnogrodu ciemnogród - polecam wypróbowanie odwrotnej kolejności kolorów (jako praca domowa).
Dla chcących czegoś więcej - można po drodze zrobić stany pośrednie (tak zwane średniogrody).
Implementację pozostawiam chętnym, za pierwszą część kursu piwo się należy. Życzę smacznego :P

Sikor umarł...

2

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Brawo. Chociaż jeden z nielicznych co potrafi pewne sprawy obrócić w dobry żart a nie prześmiewczo krytykować.

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Może konkurs Sikora?? - Osobiście brakuje mi tego, lecz to nie oznacza jednakże, że wezmę w nim udział :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

4

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Sikor, czy możę być praca za pomocą kartki i ołówka a potem wędrówka na ksero tak aby "odwrócić" kolory ? To drugie może być niezłym wyzwaniem ;)

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-04-27 21:20:25)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

5

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Sikor. Przyjąłem Twoje wyzwanie. Narysowałem tak jak sugerowałeś gród tj. małą typową wioskę z dwoma domkami i kościołem (każda szanująca się wieś ma kościół). Oryginalnie rysunek (ten z lewej) narysowany jest ołówkiem i użyte narzędzie do narysowania grodu tj. ołówek ma kolor ciemny, więc w rezultacie dostaliśmy ciemnogród. Następnie w popularnym programie graficznym odwróciłem kolory i uzyskałem jasnogród (gród, w którym kolor narzędzia tj. ołówka jest jasny, więc jasnogród). Wynik pracy poniżej. Przepraszam za niską jakość zdjęcia.

http://img716.imageshack.us/img716/4153/gotowers.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-04-27 22:03:01)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Buahahaha!! Grzeniu, niezłe!!!
@pin: konkursów sikora nie ma i nie będzie, btw.

Sikor umarł...

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Sikorku, konkursy SIKORA należą już do tradycji tej strony.Proszę nie pozbawiaj nas tej zabawy, w końcu od party do party jest nudno, a TY  i Twoje pomysły pozwalają przetrwać ten trudny czas. Żądam powrotu konkursów SIKORA !

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

8

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

@Rysiu: no way, żadnych konkursów sikora. Były dawno i to śpiewka minionych dziejów ==> brak prac zabił konkursy sikora, tak samo jak dozwolony przesunięty deadline w konkursach zabił mojąchęć do głosowania na jakimkolwiek party, bo uważam takie działanie za jawne oszustwo.

Sikor umarł...

9

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Brak prac (oraz m.in. nietypowe tematy) to wlasnie jedna z cech charakterystycznych "Konkursow Sikora"! :)
Rowniez popieram ich przywrocenie w formie ogolnie znanej!!!

10

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Dla chcącego nic trudnego. Jeśli tematy będą "ciekawe" chętni się znajdą ;)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

11

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Proszę bardzo, czekam na konkursy Dracona, gRzEnIa, Rysia, Pin(oczeta)... ;P Konkursów sikora nie będzie i już ;P

Sikor umarł...

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Proponuję zmienić organizatora, a nazwę pozostawić , bo należy do tradycji. :)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

13

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Myślę, że konkursy to kwestia odpowiedniej perswazji i negocjacji z Sikorem. Wpisujcie miasta.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

lublę!

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

15

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

O TAK! Jak tylko powrócą konkursy Sikora, to będę pierwszy, który nie wystawi żadnej pracy!

16

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

Sikor napisał/a:

Konkursów sikora nie będzie i już

Badz choc raz konsekwetny, please.

17

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

a ja jestem za!

Jestem klonem realnego użytkownika.

18

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

@mazi, jestem. To samo powiedziałem x lat temu i nie ma, więc ocb?

Sikor umarł...

19

Odp: ciemnogród<=>jasnogród w gr8

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci … omosc.html odzwierciedla sytuację z obrazka ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...