Temat: XCART - uwaga spoiler

Grzybson mnie namówił na wystawienie tego małego spoilera.
Zostawię to tutaj i zobaczę czy/jak rozwinie się dyskusja. Miłego oglądania :)

http://img52.imageshack.us/img52/3721/40739335.jpg
http://img849.imageshack.us/img849/5250/86246459.jpg

2

Odp: XCART - uwaga spoiler

a co to jest???

3

Odp: XCART - uwaga spoiler

sd do jaga?

4

Odp: XCART - uwaga spoiler

O w mordę!!
Czas w takim razie zapolować na Jaguara :)

Odp: XCART - uwaga spoiler

stary trapper wam powie slady lynxa

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

6

Odp: XCART - uwaga spoiler

No co Wy? Zlacze wskazuje ze to do Lynxa :) Raz ze jednostronne, dwa ze pogrubione rezystorkami SMD, trzy ze ma 3 lewe i 1 prawy piny dluzsze.
Choc faktycznie ilosc ukladow scalonych na tak malej powierzchni moze zmylic
Karta to microSD.

7

Odp: XCART - uwaga spoiler

Czy ten uC to mój ulubiony STM32 ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

8

Odp: XCART - uwaga spoiler

jeśli to do Lynx'a - to ile to się ceni? (o ile jest dostępne) :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: XCART - uwaga spoiler

1,2,3, Zamawiam :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

Odp: XCART - uwaga spoiler

poczekaj na cene ;

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

11

Odp: XCART - uwaga spoiler

Bitman i Nosty domyślili się bezbłednie do jakiej to jest konsoli, chociaż myślałem, że wielkie Lynxowe "X" na stronie złącza szybciej naprowadzi na właściwy trop.

Ilość układów na takiej powierzchni rzeczywiście może mylić, dlatego dla niedowiarków wrzucam kolejną fotkę.

http://img198.imageshack.us/img198/623/24506218.jpg

Jak to działa (przynajmniej z założenia):
- wkładasz carta do konsoli i ją uruchamiasz
- za pomocą menu na Lynxie wybierasz sobie obraz ROMu z karty pamięci
- czekasz chwilkę na załadowanie gry
- grasz

Cartridge obsługuje karty microSD (microSDHC pewnie też łyknie ale jeszcze tego nie testowałem). Można do niego załadować obrazy do 512kB. Użyty MCU to SMT8 a seria rezystorów nie służy pogrubieniu jak sugerował to Nosty (będzie jeszcze obudowa).

Jeśli chodzi o finalny koszt, to nie chcę zbyt dużo obiecywać ale powinien się zawierać w granicach 150-200zł

Pochwalić się ukończonym modułem planuje na Głuchołazy ale możliwe jest, że na Grzybsoniadzie też już coś zaprezentuję.

Niebawem będę szukał drugiego beta-testera dla cartridgea

Odp: XCART - uwaga spoiler

Bravo Maestro ;) !!!

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: XCART - uwaga spoiler

Brawo Maestr0. Chętnie kupię do testowania homebrewu i prototypów. Mogę się zapisać na testy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: XCART - uwaga spoiler

Super! Czekam na foty obudowie!
Czy będą jakieś specjalne ficzery dla developerów dostępne przez tę białą wtyczkę u góry? :)

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

15

Odp: XCART - uwaga spoiler

A obudowe do tego jakś znalazles ?

"wszystko się kiedyś kończy......."

16

Odp: XCART - uwaga spoiler

Maestr0 napisał/a:

Użyty MCU to SMT8

Czeski błąd, STM8 rzecz jasna ;) Rozumię, że w uC zaimplementowałeś obsługę kart SD, w CPLD adresowanie i obsługę memorek oraz i/o ? Napisz coś więcej.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2011-04-16 13:52:21)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

17

Odp: XCART - uwaga spoiler

Heh, chętnie bym zanabył, ale teraz to jest nierealne... Może jak zrobisz większą serię i poczekam trochę? Fajna sprawa.

Sikor umarł...

18

Odp: XCART - uwaga spoiler

WOW. 3mam kciuki za ukończenie projektu :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

19

Odp: XCART - uwaga spoiler

Ja tez sie piszę. Przy takiej zlozonosci cena jest rozsadna.
A jaka obudowe przewidujesz do carta lynxowego??  Co do rezystorkow - sa umiejscowione dokladnie po drugiej stronie zlacza, wiec przyjalem ze sluza pogrubieniu bo i tak beda to robic, czy chca czy nie, nieprawdaz? :) A z tego co pamietam, PCB do Lynxa musi byc grubsze niz standard.

Faktycznie, jak pisze epi wartoby dodac dla developerow mozliwosc emulacji obrazu romu wprost z PC po kabelku - najlepiej przez USB.

I od razu, poki prace trwają, pomysl na maly ficzer w sofcie: fajnie by bylo zeby przy uruchamianiu carta wgrywala sie od razu domyslnie ostatnio wybrana gra. A menu wyswietlalo sie tylko przy wlaczeniu konsoli z wcisnietym przyciskiem. Bo zakladam ze jak spodoba mi sie jakas gra, to bede w nia gral x razy pod rzad, wiec bez sensu jest przelatywac za kazdym razem przez menu zeby ją wybrac.

20

Odp: XCART - uwaga spoiler

Obudowa będzie wykonana specjalnie pod projekt na CNC. Całość będzie mocno przypominała fabryczny cart.

Gniazdo u góry służy do programowania MCU i CPLD. Ma też wyprowadzony interfejs szeregowy (dalej zamienia się w USB), który będzie mi służy do debugowania softu, a w finalnym sofcie będzie nim można robić różne dziwne rzeczy (przesyłać obrazy, aktualizować soft, itp.)

21

Odp: XCART - uwaga spoiler

Dla wciąż zainteresowanych projektem...

Prace nad XCartem trwają. Wczoraj nastąpiło pierwsze, prawie udane, uruchomienie z konsolą (nie działały jedynie przyciski sterujące, tzn. działały ale Lynx interpretował wszystkie jako wciśnięte). Dzisiaj, po drobnej modyfikacji hardłeru (żółty kynar na fotkach), to co zaimplementowałem działa zgodnie z planem. Pierwsza gra załadowana z XCarta to "Gates of Zendocon" (3 razy uciekła mi sprzed nosa na Alledrogo :) ).

Niebawem pierwszy beta tester dostanie w swoje łapki nową zabawkę.
Drugi beta tester będzie poszukiwany. Później napiszę kto i na jakich warunkach może nim zostać.
Zainteresowanych do obejrzenia/pomacania XCarta zapraszam do Głuchołaz.

XCart z kawałkiem obudowy coby się łatwiej debugowało:
http://img52.imageshack.us/img52/5726/dscn2243z.jpg

XCart podłączony do programatorów:
http://img89.imageshack.us/img89/1621/dscn2245m.jpg

XCart w swoim naturalnym środowisku:
http://img94.imageshack.us/img94/6914/dscn2246x.jpg

Zapomniałem dodać... Pisząc o "udanym uruchomieniu z konsolą" miałem na myśli wgranie gry do pamięci Flash/RAM z karty microSD i odpalanie jej. Na chwilę obecną kontrola XCarta odbywa się przez zewnętrzną konsolę (w moim przypadku HyperTerminal)
http://img29.imageshack.us/img29/6016/36665292.png

Ostatnio edytowany przez Maestr0 (2011-07-13 19:16:54)

22

Odp: XCART - uwaga spoiler

Brawo MaestrO ;P Trzymam kciuki. Mnie niestety w Głuchołazach nie będzie... :/

Sikor umarł...

23

Odp: XCART - uwaga spoiler

No to brawo. Czekamy na dalsze postępy.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: XCART - uwaga spoiler

Super, gratulacje :)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

25

Odp: XCART - uwaga spoiler

wow, pokłony :D

PO-LAND !

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)