1

Temat: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

Jeżeli coś jest dostępne w postaci skanów, zaznaczam "do Scalaka".

1.1 Instrukcja podłączania pod PAL-TV z atari 800XL
1.2 Instrukcja Atari Basic
1.3 Instrukcja używania komputera Atari 800XL
w powyższych przypadkach wilgoć zrobiła swoje (strony są pofalowane)

2.1. "Moje Atari" - 5 numerów (1-5) idą do Scalaka
2.2. "Tylko o Atari" - obydwa numery, z tym, że pierwszy bardzo zużyty (ten z okiem, nie idzie do Scalaka), kilka stron ma zaznaczenia, a w artykule o modemie wykreślone jest, że trzeba mieć pozwolenie Tepsy :D (Scalak: [ToA nr 2] odcięta prawa część strony, na której była ankieta).

3. "Top Secret" 3 numery** - "Numer Specjalny" (nr 1), "TS 2", "Dodatek specjalny 7 wspaniałych gier" ("premierowy" - jeszcze nie nazywał się TS), (Scalak: [TS2"9 gier"] brakuje 6 map, częściowo rozwiązana wykreślanka), zeskanowane przez Scalaka.

4.1. Bajtek rocznik 86 - 9 numerów (jednak mam dwójkę): 2, 3-4, 5-6, 7,8,9,10,11,12 3-4 ma popisaną (lekko) ołówkiem okładkę, 12tka ma na okładce ślad od ścierania (startą do białego papieru rysę)

4.2. Bajtek rocznik 87 - 12 numerów, jak nie używane, oprócz: piątki, która zaliczyła kleksa pon numerem (na okładce), no i numeru, w którym jest artykuł o duszkach na atari (taki duży duch na środku strony z pikselami) widać, że jest trochę bardziej używany

4.3 Bajtek rocznik 88 - 12 numerów, cały jakby nie używany (w porównaniu do wcześniejszych roczników)

4.4 Bajtek rocznik 89 - 11 numerów, wsiąkł mi numer 6ty (jeżeli znajdę, doślę na mój koszt) - zeskanowane przez Scalaka (Scalak: [1-2/89] brak wkładki {prawdopodobnie to był kalendarz...})

4.5 Bajtek rocznik 90 - 6 numerów* (wówczas jako dwumiesięcznik), zeskanowane przez Scalaka (Scalak: [7-8/90] ma pokreskowane liniowanie ukośne (//////) pustych miejsc liter /B,A i E/ na okładce w nazwie Bajtek).

4.6 Bajtek rocznik 91 - 11 numerów, zeskanowane przez Scalaka

4.7 Bajtek rocznik 92 - 12 numerów, zeskanowane przez Scalaka

4.8 Bajtek rocznik 93 - 6 numerów* (tylko), zeskanowane przez Scalaka

Ostatnio edytowany przez maw (2008-07-01 23:09:23)

___
Press play on tape...

2

Odp: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

dzisiaj spotkaliśmy się na krótko ze Scalakiem, wziął zaznaczone numery do skanowania, poniższe od Niego wróciły:

4.7 Bajtek rocznik 92 - 12 numerów
4.8 Bajtek rocznik 93 - 6 numerów (połowicznie wróciły)

więc można pytać się go o jakość egzemplarzy.

//EDIT: mam jeszcze parę innych, mniejszych formatów, które sam poskanuję (to informacja do Kaza)

Ostatnio edytowany przez maw (2008-04-18 22:13:21)

___
Press play on tape...

3

Odp: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

To czas wydać subiektywną opinię o materiałach ;)
Wszystkie numery Bajtka (te co skanowałem) są w pięknym stanie (brak pożółknięć, znamion zaczytania czy jakiś fizycznych ułomności). Jak na przeszło 15 lat to są naprawdę w świetnym stanie. To samo dotyczy Top Secret'a nr 1 i "Moich Atari".

Jedyne znaczne mankamenty to:
- w numerze 1/89 brak wkładki. Najprawdopodobniej wyrwano kalendarz bowiem środkowa kartka "fruwa" (jest luzem)

- numer specjalny "7 wspaniałych gier". Ja pie.... ten chłopak chyba non stop grał na tych grach :P. Numer mocno wyeksploatowany z rozwiązywaną krzyżówką, ale mapki jak najbardziej w stanie dobrym. Eksploatacja dotyczy zewnętrznej kartki, oraz brzegów kilku mapek.

- Bajtek "Tylko o Atari" (z robotem). Ładny stan ale... ale MaW wysłał ankietę do Bajtka i tu jej nie uraczycie ;) (odcięta prawa strona strony na której była ankieta)

- Bajtek "9 gier". Super ostrość ale... brakuje 6 mapek. Te co są, są w świetnym stanie. MaW zaczął robić konkursiwo i wykreślił kilka słów z wykreślanki ;)

- Bajtek 7-8/90 nie omieszkano długopisem zrobić liniowanie ukośne (//////) pustych miejsc liter B,A i E w słowie Bajtek na okładce :)

- w którymś Bajtku (teraz już nie znajdę) wypełniana krzyżówka

osobiście polecam materiały MaW'a

Pozdrawiam
Scalak

4

Odp: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

Hehe... te ukośnie linie to nie ja... tak to jest jak się pożycza "nie-kolekcjonerom" :P no w każdym razie są (cierpiałem chyba bardziej niż Scalak jak je ujrzałem... no ale co ? zabić za głupie linie ? mówi się trudno...)

/ciach/

No i teraz wyszło, jaki byłem aktywny bajtkowicz :)

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-30 11:37:10)

___
Press play on tape...

5

Odp: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

Oferta już nieaktualna.

Możliwość czytania z wersji papierowej jest bez porównania lepsza od czytania w wersji elektronicznej - te egzemplarze z wiedzą o atari zamierzam zaczytać na śmierć, reszta nieprzydatna znajdzie swoją śmierć gdzie indziej...

Proszę już nie wysyłać maili z pytaniami o bajtki.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-06-30 11:36:28)

___
Press play on tape...

6

Odp: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

Hmmm. A może by otworzyć małą drukarnię starych czasopism? Sepcjalnie dla fanatyków starych komputerów? W oryginalnym rozmiarze - tylko na papier toaletowy dla IKSa nie ma co liczyć... :(

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

7

Odp: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

IKS faktycznie trzeba by było odnowić na nowym papierze, ale o tym piszmy w Akcji skanowania IKSów. Co do Bajtków - gdyby nie spis treści wszystkich egzemplarzy podawany na koniec roku, to praktycznie nie byłbym w stanie połowy interesujących treści odnaleźć, więc jakieś kompendium wiedzy z Bajtków by się przydało.

___
Press play on tape...

8

Odp: Wyzbywam się "kolekcji" - c.d.: gazetki

Poprawiam mój błąd do postu #1, punkt 4.6 - ze spisu treści w 1/92 wynika, że numer 12 z 1991 był (parę pozycji spisu odnosi się do numeru 12: 12/...). Wprowadzonych w błąd przepraszam.

___
Press play on tape...