Temat: TOMS Turbo Drive

Jak zidentyfikować, że w CA2001 jest zamontowane TOMS Turbo Drive ? Jak się taką stację odpala ?

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

2

Odp: TOMS Turbo Drive

Wystarczy uruchomić komputer przy podniesionej dzwigience stacji i wtedy powinna sie przedstawić.

Byl hrozný tento stát, když musel jsi se dívat, jak zakázali psát a zakázali zpívat,
a bylo jim to málo, poručili dětem modlit se jak si přálo Veličenstvo Kat.

3

Odp: TOMS Turbo Drive

OK. Czy w przypadku TOMS Turbo Drive wystarczy podmiana oryginalnej epromki ? Co oznaczają przelatujące liczby/litery (E 5 d E) na wyświetlaczu podczas włączania samej stacji dysków (pewnie coś w rodzaju self-testu) ? Jaki jest sens znaczenia poszczególnych znaków/liczb ?

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-09-23 14:49:05)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

4

Odp: TOMS Turbo Drive

To zależy:
http://www.serious-dial.atari.pl/SSerio … html#Turbo
Liczby i litery? Może chodzi o gęstość: S(ingle), d(ouble), E(nhanced - 1040sek.), i(bm - 512bps) i numer stacji?

Ostatnio edytowany przez trub (2006-09-23 15:13:20)

5

Odp: TOMS Turbo Drive

trub: Dzięki ! Widzę, że jest to też odpowiedź na moje kolejne pytanie, które to zamieściłem na forum: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=4476

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-09-23 15:59:26)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

6

Odp: TOMS Turbo Drive

ja mam ca2001 z toms turbo drive.
te litery (s, d, e, i) to gestosc.
inna cecha (nie wiem, czy tylko mojej stacji, czy tomsa) jest to, ze formatowanie dyskietek jest 1-przebiegowe - tzn. normalnie ca2001 najpierw formatuje wszystkie sciezki 0-39 a potem je weryfikuje(takze 0-39). Moja stacja robi to w jednym przebiegu (pamietam, jak kiedys na party Greg sie zdziwil jak to zobaczyl :) ).

7

Odp: TOMS Turbo Drive

Bober: tak, to wina/zasługa (niepotrzebne skreślić) przeróbki.

Sikor umarł...