Temat: Falcon 030

Miesiąc temu kupiłem na allegro falcon 030 z olbrzymimi dodatkami (monitor color, przejściówkę do monitorów svga  i przystawkę do rozbudowanego audio wraz z oprogramowaniem) w opcji kup teraz za 650 zł. Zobaczcie co teraz się dzieje http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65783318 . A tak na marginesie kiedyś może jakieś pół roku temu Piguła się bił o folcona i dawał 600 zł. Mam więc też do niego pytanie czy aukcję wygrał i za ile atarka poszła!?

Żyję bo Bóg tak chciał.

Odp: Falcon 030

z 6 miechow nazat byl flakon w obudowie tower , cena koncowa byla w granicach 350 zeta

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

3

Odp: Falcon 030

Dzięki Bitman za info choć powiem, że może jestem maniakiem ale obudowa "klawiaturowa" to jest to co poza sentymentem i możliwościami kocham najbardziej!!!

Ostatnio edytowany przez mirusvf (2005-09-28 20:37:12)

Żyję bo Bóg tak chciał.

4

Odp: Falcon 030

A co do aukcji, to podejrzewam, że się gostek zachłysnął tym, co sprzedaje, ale jak parę razy dopłaci do aukcji, to cena też spadnie, raczej. :)

I Ty zostaniesz big endianem...

5

Odp: Falcon 030

Miker - z jednej strony podzielam Twój pogląd, ale fakty mówią co innego już jest 651 (cena minimalna nie osiagnięta) więc podejrzewam, że maximum jest już w granicach 700.

Ostatnio edytowany przez mirusvf (2005-09-28 20:43:04)

Żyję bo Bóg tak chciał.

6

Odp: Falcon 030

mirusvf napisał/a:

Miesiąc temu kupiłem na allegro falcon 030 z olbrzymimi dodatkami (monitor color, przejściówkę do monitorów svga  i przystawkę do rozbudowanego audio wraz z oprogramowaniem) w opcji kup teraz za 650 zł.

Bo na opcji kup teraz sprzedajacy zazwyczaj traci. Przynajmniej w sprzypadku falkona.
Ja kiedys licytowalem i wymieklem przy 800 PLN. Poszedl za 900 PLN

7

Odp: Falcon 030

mirusfv - wymiękłem przy 700...

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: Falcon 030

ciekawe za ile pójdzie..

9

Odp: Falcon 030

mirusvf:  coraz więcej faclonów na śląsku ! :-D

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

10

Odp: Falcon 030

sqward : Niestety nie! Odkupiłem od gościa z Bytomia

Żyję bo Bóg tak chciał.

11

Odp: Falcon 030

Po raz kolejny powtarzam: ceny na Allegro sa nieprzewidywalne z powodu malej ilosci zasobnych w kase kolekcjonerow/uzytkownikow. Znam sytuacje, ze daną klasą softu interesuja sie tak naprawde 2 osoby (a przynajmniej 2 osoby STAC na zakupy) w kraju. I jak sa obie to cena np dojezdza do 100zl, a jak jedna z nich ma urlop to ta sama rzecz idzie za 10-20zl ;)

Na eBayu np masz pewnosc ze takiego np M.U.L.E na Atari nie kupisz ponizej $60, Alien vs Predator na Jaga ponizej $30 a Ultimy ponizej $40. A na Allegro mozesz dostac kazda cene od 20zl do 200. Niedawno wystawialem Iron Soldier na jaga na Kup Teraz za 22zl chyba. Nie znalazl nabywcy. Miesiac pozniej poszedl od 1zl bcm za... 38zl.

Ale jest tendencja pozytywna (przynajmniej da kupujacych w Polsce) - mnostwo ludzi pojechalo na za granice i odkrylo, ze majac tanie, pewne sposoby wysylki do kraju moga troche dorobic (niektorzy z tego forum nawet - pozdrawiam ;). Ostatnio pojawia sie duzo sprzetu z Francji i Anglii. Ceny srednie beda wiec jeszcze spadac - konkurencja.
Tylko, ze to trudny rynek... latwo wtopic. Nawet jak sie kupi w Anglii na pchlim targu za 3 funty komputer, to trzeba go jeszcze wyslac do Polski, co czasem przekracza cene za jaka mozna go sprzedac.

Ceny zaczna znow rosnac dopiero wtedy, gdy pojawi sie u nas wiecej bogatych ludzi, czyli jednoczesnie wiecej bogatych kolekcjonerow, czyli normalny rynek.

No i wyszedl mi wyklad na temat "Wplyw wyborow do sejmu 2005 na kolekcjonerow starych komputerow" :D

Odp: Falcon 030

zloty okres jarmarkow na zachodzie juz mija od 10 lat moim niedzielnym hobby sa pchle targi 70% mojej kolekcji pochodzi z
( czyli +/- 100 komputerow , 50 konsol , 5000 gier konsolowych + software ) biale kruki mozna raczej tylko dorwac na ebay choc sa wyjatki
miesiac temu znalazlem falcona na ulicy , kopara mi opadla jak stalem na czerwonym swietle a obok mnie stoi brazowy box na chodniku

Ostatnio edytowany przez Bitman'Resurrection (2005-09-29 08:23:06)

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

13

Odp: Falcon 030

bitman: opowiadaj o tym falconie! sprawny ??

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: Falcon 030

sprawny , sprawny i zadbany

http://tiny.pl/qkd4

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

15

Odp: Falcon 030

A tam gadacie, jakby ktos chcial to ja mam falcona w wypasowej konfiguracji z FPU, 16MB, SCREENBLASTER i tak dalej, a poza tym to mam FALCONA w TOWERZE ale za to z DOPALKA CT2B, tak wiec rarytas, poza tym uzbrojony w 32 MB pamieci FAST RAM ktora daje dopiero odczuwalnego kopa, FPU, wszystko tryka na 50Mhz, dla ciekawych wiecej na priva.
a ze nie mam obudowy oryginalnej, no coz jak sie che miec wszystko w kupie a do tego dysk 3,5 cala, CDka i jeszcze karte sieciowa, interfejs klawiery i myszy EIFFEL to lepszy TOWER. Ladny towerek :)

Gdyby ktos reflektowal to pisac.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

16

Odp: Falcon 030

Bitmanku miły dam na bilet i cztero pak żebyś się nie nudził pod czas podróży, tylko przywieź mi tego falkonka. RATAI. :| I fajnie jest.

17

Odp: Falcon 030

bitman napisał/a:

sprawny , sprawny i zadbany

http://tiny.pl/qkd4

a ile dałeś, jeśli można spytać ?

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

18

Odp: Falcon 030

ooo, C-Lab... Miło zobaczyć...

Sikor umarł...

19

Odp: Falcon 030

To nie jest C-lab. Jeśli to co jest na zdjęciu to falcon no to ... troche siara ;)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

20

Odp: Falcon 030

Heh... jakaś dziwna klawiatura... 4 klawisze funkcyjne...  wygląda jak stary PC XT ;)

21

Odp: Falcon 030

starosc nie radosc ;)

jak byk na zdjeciu stoi ze to "TO9+" wiec jaki falcon!? ja tam widze pudlo od falcona tylko :)

bitman: swoja droga, czy to co stoi przed pudlem falocna uwazasz za FALCONa? No chyba ze w tej obudowie siedzi wlasnie Falcon ;)

Sikor swoja droga teraz sie nie dziwie czemu artykuly w ATARYNCE o klonach atari zawieraja nie prawdzie dane ;)

CLAB 1 i 2 wygladaja tak samo jak oryginal 030 niemalze, a CLAB X to zupelnie inna bajka.

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

Odp: Falcon 030

yoo , falcon jest w pudelku !!! przd boxem stoi TO9+
tak sie sklada ze jechalem wlasnie po tego Thomsona
mjalem duzo szczescia w tym dniu , bo na wystawkach to raczej pc-ty kroloja

World f**k Olympique Marseille & Legia Warszawa i Sochi 2014

23

Odp: Falcon 030

kurde - fajne rzeczy u żabvojadów się po ulicach pałętają... U nas w sumie też - słynny TOMS 720 Havoc'a za 15 zeta :D

I Ty zostaniesz big endianem...

24

Odp: Falcon 030

Tak - tylko takie pudełka były do C-Labów (sm mam falcona z takiego pudła), a o ile pamiętam falcony ze stajni Atari były pakowane w białe pudełka. Stąd mój wnisek.
Vulgar - na jakiej podstawie uważasz dane z Atarynki za nieprawdziwe...? Co prawda oparte na necie, ale jestem ciekaw?

Sikor umarł...

25

Odp: Falcon 030

Bitman:
kcesz kuna w mordę?

-Ja tu sobie licytuję a dowiaduję się że Falcona można znaleść na ulicy..
Od 6lat ciągłe stoję na czerwonym i nigdy nie widziałem nawet pudełka od Comodorka 64 czy Atari 65xe.
A ty tu piszesz o Falconie.....
Może chesz się go pozbyć?

Gdybym się 3ci raz ( w te wakacje!!!!! które się przecież nie skończyły ) nie urlopował to bym od Vulgara flachę miał....