1

Temat: pięć złotych compo ;)

O.K. - może teraz ktoś się zainteresuje. Wymyśliłem nowy konkurs - były kiedyś w TA konkursy na program zawierający 5 linijek, więc... Zróbmy remake ;) Ale, ale, uprośćmy - program zawierający 10 linijek kodu  ;)
O.K. - zasady proponuję też alternatywne - jkażdy uczestnik wpłaca na konto - ustalimy później czy moje, czy Delego, jak się zgodzi - 5zł za udział w konkursie. Cała kwota od wszystkich uczestników jest przeznaczona na nagrodę główną dla zwycięzcy, którą albo dostanie osobiście, albo zostanie mu przesłana.
O.K.
- język programu: Atari Basic, Turbo Basic XL, Assembler (do prac proszę dołączyć źródłówki - na prośbę autorów nie muszą być udostępniane publicznie), ACTION!. Program może być albo skompilowany, albo jako źródłówka, przy czym - prace w Asemblerze muszą być skompilowane!!! (do programów w Assemblerze nie wlicza się kodów nagłówka). Wszystkie ewentualne źródłówki musi się dać skompilować na standardowym Atari 65XE!!!
- terminy - termin przysyłania prac upływa we wtorek, 30 listopada. Do tego też czasu należy wpłacić 5zł na konto, które podam w mailu zwrotnym. Prace, po wstępnym przetestowaniu na real atari 65XE zostaną udostępnione dnia 1.12.2004 roku dla publiczności ;)
- po tym terminie ankieta - tego typu jak w ostatnim 24H compo, trwająca do 14 grudnia. Wygrywa najlepszy - według Was - program.
- dnia 15 grudnia ustalam ze zwycięzcą sposób odbioru nagrody, która zostanie przekazana w najszybszy możliwy sposób. W wypadku remisu - nagroda dzielona po równo między zwycięzców.
Prace należy przysyłać na adres: sikor_soft@poczta.fm
Zapraszam!!!

Sikor umarł...

2

Odp: pięć złotych compo ;)

Sikorku  8O

3

Odp: pięć złotych compo ;)

Czego się czepiasz Sikorka. Chłopak sie stara, a Ty go od razu krytykujesz i sprowadzasz na ziemię. ;)

Dla mnie pomysł głupi nie jest, tylko mam parę uwag: ˇ Basic we wszystkich odmianach - jakieś ograniczenie co do listingu, np.: POKE 82,2, skróty instrukcji forbidden z wyjątkiem PRINT (można uzyć '?'), albo wręcz przeciwnie: POKE 82,0, wszystkie skróty dozwolone, wtedy jedna linia programu zajmie ponad 3 linie ekranowe
ˇ Asembler - co można zmieścić w 10 rozkazach? tęczę, totalny zwis kompa, format dyskietki, napis "głupi kaowiec"?, dobrze, że nie 10 bajtów kodu razem z nagłówkiem w formacie pliku relokowalnego SDX :twisted:
ˇ Action! - z tego co pamiętam, to nie ma ograniczenia do jednej instrukcji na linię, więc można napisać program w jednej linii o długości kilkudziesięciu kilo

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

4

Odp: pięć złotych compo ;)

z tego co pamiętam, to nie ma ograniczenia do jednej instrukcji na linię, więc można napisać program w jednej linii o długości kilkudziesięciu kilo

ROTFL.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: pięć złotych compo ;)

Ja tu troche dorzuce to co Lizard rozpoczal. 10 linijek w assie nie jest rowny 10 linijkom w np basic'u lub action. No to przeca glupi "print" w basicu' to nic innego jak funkcja zaszyta w OS'ie systemu, na ktora sklada sie kkkuupppeee linijek w assemblerze.

Proponuje jakos to przedyskutowac

6

Odp: pięć złotych compo ;)

Podział na kategorie: ASM, BAS, ACT, LOGO? ;)

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: pięć złotych compo ;)

proponuje sie nie wyglupiac. :)

8

Odp: pięć złotych compo ;)

Proponuje ograniczyć się do samego T_Basic - tak będzie najlepiej, a najlepiej jeszcze WYKLUCZYC z tego użycie instrukcji USR... :D - wówczas ma to sens.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

9

Odp: pięć złotych compo ;)

pomysl zabawny, ale ma jeden mankament - zwazywaszy ile czasu zrzucalismy sie na film, jakos czarno widze jta zrzutke po 5zl. zwlaszcza, ze niektorzy maja konta w bankach gdzie prowizja przelewu dorownywalaby wplacie...
ale fajnie byloby cos takiego zobaczyc - tylko, ze tak jak pin pisal, lepiej ograniczyc sie np do tbxl.

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

10

Odp: pięć złotych compo ;)

Rzecz do przedyskutowania - z ASMa można zrezygnować, albo jakieś inne wyjście. Co do skrótów - jak najbardziej dozwolone ;) (zresztą - jak w TA). Co do opłat bankowych - owszem, prowizja może być max. 3,5zł (poczta polska - po co przepłacać w droższych bankach), ale - tutaj jest Wasze zadanie. Im więcej osób - tym więcej kaski ;) 100% na nagrody ;)
O.K> ja już nie zamierzam finansować, przynajmniej na razie (vide - 2 poprzednie konkursy, które ogłaszałem). Co więcej - w tym też nie wezmę udziału, więc macie 5zł mniej :( !!!
Czy ktoś coś zrobi - zobaczymy. Jeżeli nie - to chyba będzie oznaczać, że naprawdę każdy ma konkursy Sikora w głębokim poważaniu i więcej na AA nie będę takich cudów ogłaszał. Jeżeli ten się uda - to może wymyślimy (wspólnie) - coś w tym stylu cyklicznego?
Na razie to wsio!!!

Sikor umarł...

11

Odp: pięć złotych compo ;)

.. czyli np.:

Propozycja regulaminu

* max 10 linijek kodu tbxl - wersja 1.5; modyfikacje niedozwolone (typu 2.0 itp)
* "ficzery" typu poke 82,0 dozwolone
* stosujemy skróty na maxa
* temat - dowolny
* praca może być skompilowana i/lub połączona z runtime => *.com (w każdym przypadku oczywiście dołączamy source)
* NIE używamy instrukcji USR
* możliwość użycia banków std Atari 130XE
* można używać instr. REM do woli :twisted: - lecz ilość linii nie może przekraczać 10.


Co do wpłat. Najmniejszym kosztem, i z małym ryzykiem można przecież pięciozłotówke wkleić w kawałek tektury i wysłać snailem do admina - sprawa załatwiona. Kosztuje to mniej niż przekaz pocztowy, czy wpłata na konto. :D

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

12

Odp: pięć złotych compo ;)

.. czyli np.:

Propozycja regulaminu

* max 10 linijek kodu tbxl - wersja 1.5; modyfikacje niedozwolone (typu 2.0 itp)
* NIE używamy instrukcji USR
* możliwość użycia banków std Atari 130XE
Co do wpłat. Najmniejszym kosztem, i z małym ryzykiem można przecież pięciozłotówke wkleić w kawałek tektury i wysłać snailem do admina - sprawa załatwiona. Kosztuje to mniej niż przekaz pocztowy, czy wpłata na konto. :D

Więc tak:
*tbxl lub Atari Basic - O.K., pozostańmy przy tych dwu...
*USR (odwołania do kodu maszynowego) - uważam, że można (w T.A. można było, a jak ktoś coś ciekawego napisze w ASMie i przełoży na linię data...? To tylko z korzyścią dla nas wszystkich? To możemy zresztą jeszcze ustalić?
* ma się kompilować na standardowym Atari 65xe, więc dodatkowe banki opcjonalne. W tym co napisałem wcześniej zawarta jest informacja, że jak się kompiluje, to i chodzi na tym sprzęcie.
* wpłaty - raczej do mnie (nie ustalałem z Delym), chyba że ktoś nie ma do mnie zaufania. Oczywiście - forma przekazu jak najtańsza dla użyszkodnika  :P
Co do kompilacji i runtime - jak najbardziej jestem za. Source musi być dołączony, ale autor moze sobie zastrzec prawo do tego, aby go nie upubliczniać. Temat dowolny, jedno ale - program musi być programem samodzielnie działającym, choć może na przykład być playerem do *.neo, czy przeglądarką *.jpg 24bit  :P  (w tym przypadku program musi wołać o plik zewnętrzny, który w żaden sposób nie może być związany z danym programem). O.K. - chyba wszystko teraz jasne (że ciemne  :twisted: )?

Sikor umarł...

13

Odp: pięć złotych compo ;)

*USR (odwołania do kodu maszynowego) - uważam, że można (w T.A. można było, a jak ktoś coś ciekawego napisze w ASMie i przełoży na linię data...?

Chyba Sajkor zartujesz, za pomoca USR mozna zapisac zawartosc polowy pamieci (no moze przesadzilem) w 10 linijkach kodu :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

14

Odp: pięć złotych compo ;)

Zgadza się. Patrz procedura do odpackowania depackera tekstów. ;) W TA kiedyś można było użwac USR, ale po kilku numeracjh zostało to zabronione.

Co więcej - w tym też nie wezmę udziału, więc macie 5zł mniej Sad !!!

Wpłacić zawsze możesz. Tego nikt Ci nie zabrania. :twisted:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

15

Odp: pięć złotych compo ;)

Chyba Sajkor zartujesz, za pomoca USR mozna zapisac zawartosc polowy pamieci (no moze przesadzilem) w 10 linijkach kodu :)

O.K. - zgodnie z życzeniem:
USR zgodnie z życzeniem - zabronione  :P
Reszta - tak jak napisano powyżej!!! Jak się znajdą chętni - to zapraszam!!! Czekam na prace!!!  :P ? ;)  :!:
P.S.
Ograniczenie było tylko do ilości linijek, a nie zajmowanej pamięci, ale... Niech będzie i tak  :twisted:
>Lizard: w przypadku wysyłania nagrody i tak swoje zapłacę (przelew lub list). Poza tym - liczy się też inicjatywa  :P , a tej ostatnio mi też brakuje  :cry:

Sikor umarł...

16

Odp: pięć złotych compo ;)

To moze zrobimy inaczej, konkurs niech trwa powiedzmy miesiac lub dwa i bedzie urzadzany cyklicznie. A forsa bedzie zbierana na sztabach / party, kto nie przychodzi na sztab lub party moze wyslac piątaka do Sajkora.

Takie sa moje sugestie niezbędne do objęcia honorowego patronatu przez Kierownika Zamieszania ;) ;) ;)  :mrgreen:  :twisted:

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

17

Odp: pięć złotych compo ;)

Sugestia odnosnie mozliwosci odstepstwa od koniecznosci wplaty kwoty (fakt ze drobnej) na konto.

Jesli nie sprawialoby to klopotu, optowalbym nad zniesieniem tego punktu regulaminu.

Proponowalbym, co nastepuje: w przypadku nie wplacenia na konto sumy o jakiej mowa w regulaminie, praca wezmie udzial w konkursie, ale ewentualna wygrana nie bedzie nagradzona zebrana kwota.
Oznacza to, ze jesli ktos chce moze "obstawic" swoja prace i w przypadku zwycieztwa wsrod prac "obstawionych" zgarnac zebrana pule. Dla wystawiajacych prace bez "obstawiania" pozostanie satysfakcja wziecia udzialu w konkursie.

18

Odp: pięć złotych compo ;)

To moze zrobimy inaczej, konkurs niech trwa powiedzmy miesiac lub dwa i bedzie urzadzany cyklicznie. A forsa bedzie zbierana na sztabach / party, kto nie przychodzi na sztab lub party moze wyslac piątaka do Sajkora.


Hmm, ja na razie jestem za pierwszym rozwiązaniem tytułem próby. Co do cykliczności jestem także za, a proponuję tak:
- obecna edycja - jak napisałem, tytułem próby. Po tej edycji będzie mozna doszlifować regulamin - zgadzacie się?
- jeżeli przyjdzie conajmniej 3-4 prac - już teraz ogłaszamy cykliczność!!!
- edycje 2-miesięczne (w wypadku zgody) - każdy kolejny deadline będzie pierwszego dnia miesiąca nieparzystego (a więc - kolejne konkursy kończą się: 1.01, 1.03, 1.05 itd)?
- zbieranie kaski - od kolejnej edycji jak napisał Dely. Wpłacać będą mogli nie tylko uczestnicy, ale i wszyscy zainteresowani wsparciem konkursu. Kwestia do rozstrzygnięcia: wpłaty jednorazowo na jeden konkurs czy możliwe wpłaty na kilka z rzędu. Forma wpłat na konto: ksywa/tytułem/ilość (n.p. - Dely/5zlcompo/3 oznacza, że Kierownik wpłacił 15zł na trzy edycje konkursu) - czy to o.k.? Można też tak: sztab_gdansk/5zlcompo/1 - czyli kaska zebrana na sztabie w Gdańsku na jedną edycję? W przypadku większych wpłat - mniejsze prowizje zbiorcze ;) Oczywiście wpłaty osobiste - jak najbardziej wskazane.
Skoro kaska ma być trzymana przeze mnie - wskażę numer konta. Może Kierownik założy dział z kaską na konkursy, aby było wiadomo, ile kiedy jest? Aha, przy wpłatach na jedną edycję - dotyczy najbliższej.
O.K. - chyba wszystko już napisałem ;)

Sikor umarł...