1

Temat: Jail - dokończona gra z Grawitacji

Dokończyliśmy grę z Grawitacji.

W sumie na Grawitacji ją ukończyliśmy, ale postanowiłem jeszcze poprawić drobne błędy i dorobić dodatkowe uatrakcyjnienia wpływające na grywalność.

Zmiany w stosunku do wersji z Grawitacji:
- muzyczka zmieniona na dedykowaną (z motywami nawiązującym do Submission)
- dodany licznik punktów i najlepszy wynik - można bić rekordy, albo używać gry na turniejach
- poprawiony błąd, który powodował przeskakiwanie levelu 9, który to nigdy nie był uruchamiany w wersji pierwotnej gry

Opis samej gry:
Bohater gry Submission trafił do więzienia. Musimy pomóc mu w ucieczce. W pomieszczeniach przez które się przemieszczamy zainstalowane są kamery z migającymi lampkami. Kamery te widzą naszego bohatera tylko w świetle szperaczy omiatających pomieszczenie. W każdym pomieszczeniu jest poruszający się cień, w którym możemy się ukryć i jesteśmy bezpieczni. Poziomów jest 9, w każdym z nich cień porusza się po ściśle określonej trajektorii. Należy zapamiętać jak porusza się cień, a następnie przejść z lewej strony na prawą korzystając z cienia. Bezpieczni jesteśmy w lewej i prawej strefie przy drzwiach oraz w cieniu. Po przejściu na prawo, wciskamy fire na drzwiach, co powoduje przejście do kolejnego levelu.

Za przejście każdego levelu dostajemy 10x tyle punktów ile wynosi numerek levelu. Jeśli wpadniemy w światło, to zostajemy złapani, i kontynuujemy grę na tym samym levelu, ale zerują się nam punkty. Po przejściu wszystkich leveli gra się zapętla, punkty liczą się dalej, więc możemy pobijać rekordy. Najwyższy wynik widnieje po prawej stronie ekranu.

Załączam grę i życzymy miłego grania!

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11430

http://www.atari.org.pl/forum/misc.php?action=pun_attachment&item=11431

Ostatnio edytowany przez Mq (2024-04-10 23:25:54)

Post's attachments

jail.xex 9.28 kb, liczba pobrań: 9 (od 2024-04-11) 

jail1.png 2.71 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

jail2.png 5.39 kb, nikt jeszcze nie pobierał tego pliku. 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Jail - dokończona gra z Grawitacji

Mq napisał/a:

Bohater gry Submission trafił do więzienia.

Tak to jest, jak się zadaje z nieletnią :D

Sikor umarł...

3

Odp: Jail - dokończona gra z Grawitacji

"By Mq & KK" - można wiedzieć, kto co robił?

4

Odp: Jail - dokończona gra z Grawitacji

Kapitalny pomysł!!

Atari 65XE + Ultimate 1MB + VBXE + Rapidus + Stereo + AVG Cart w/ SIO + FujiNet /// Atari 2600 jr. + Harmony

5

Odp: Jail - dokończona gra z Grawitacji

VLX napisał/a:

"By Mq & KK" - można wiedzieć, kto co robił?

Pomysł na grę był wspólny i wspólnie ustalaliśmy rozgrywkę, mechaniki itd.
Na Grawitacji Krzychu robił całą grafikę i animację postaci, a ja cały kod.

Muzykę i dźwięki również ja robiłem, z tym że na Grawitacji zabrakło już na to czasu, więc pierwotnie podpiąłem tam muzykę wziętą z naszej poprzedniej gry Laska Opata, bo wiedziałem, że to co planuję będzie podobnie brzmiało, więc pasowało.
Dedykowana muzyka miała być wariacjami na temat Submission, więc wczoraj zrobiłem na szybko taką muzykę jak planowałem i jest już umieszczona w obecnej wersji. Prosta, festyniarsko-wiejska, zawiera luźne nawiązania do muzyczki z Submission.
Wczoraj też dorobiłem punktację, która była planowana i hiscore (też zabrakło minimalnie czasu na zrobienie tego na Grawitacji).