Temat: Folia klawiatury MEGA Ste

Cześć,
Nabyłem niedawno Mega Ste, ale niestety z uszkodzoną klawiaturą. Działają kilka przycisków, ale jakieś 80% nie reaguje. Po rozebraniu i sprawdzeniu przejść między ścieżkami w kilku losowych miejscach na folii  stwierdziłem że tam gdzie działają są, tam gdzie nie to nie ;) taka bardzo amatorska diagnoza.
W związku z tym, czy taką folie da się reanimować? czy może jest gdzieś do dostania ?
Niestety nie znalazłem nigdzie ani folii ani nawet całej klawiatury.

Post's attachments

image0.jpeg 816.02 kb, liczba pobrań: 14 (od 2024-04-08) 

image1.jpeg 1.28 mb, liczba pobrań: 7 (od 2024-04-08) 

Tylko zalogowani mogą pobierać załączniki.

2

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Taka folie do tych klawiatur można chyba kupic tylko w Best Elektronics, sam kupowałem do TT pod koniec zeszlego roku, po wymianie dziala idealnie. Folie do klawiatur MSTE i TT sa identyczne, wersja PAL (kotki lewy shift)
Widze że sa nawet dostepne linka masz tutaj:

https://www.best-electronics-ca.com/MegaST.htm#Mega

Produkt opisany jako:
MegaSTE Internal PAL QWERTY, QWERTZ, AZERTY Keyboard Mylar.  This is a Best made Upgraded/Better replacement MegaSTE Keyboard Mylar with protective Silkscreened circuit trace covering and extended Keyboard connection mylar strips.   Replaces Atari MegaSTE Mylar internal part number 56B625B  CB102129  $39.95

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

3

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Nie spodziewałem się tak precyzyjnej i konkretnej odpowiedzi. Naprawdę bardzo dziękuje, bo raczej nie liczyłem na jakieś pozytywne rozwiązanie. Co prawda ta strona/sklep wygląda dość dziwnie ;) ale jak mówisz że tam już kupowałeś to i ja spróbuje.
Jeszcze raz bardzo dziękuje i pozdrawiam.

4

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Właściciel jest podobno bardzo specyficzny. Nie zdziw się jak polegniesz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

5

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Piszesz do Niego maila w tytule musisz dać Atari a w mailu dokladnie to co chcesz, pierwszy raz u NIego kupowalem w zeszszlym roku i bylem zadowolony szybko sprawnie zgodnie z zamówieniem, a nie tylko to bralem :) nawet przesylka nie wyszlo drogo.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

6

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Napisałem, odpisał, fakt że trochę dziwnie, ale nie ważne. Ważniejsze jest to, że wysyłka do polski 48$ wiec suma prawie 400 zł za samą folię. Średnio bym powiedział.... moja klawiatura nie ma też 2 gumek i jest żółta na razie. Wymaga jeszcze poza tymi 400 zł pracy, więc chyba rozsądniej będzie zapolować na całą, kompletną gdzieś z ogłoszenia, a tą sprzedać na części za 100-200 zł.
Fajnie, że jest możliwość jej reanimacji, ale takim kosztem nie wiem czy jest sens.

7

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Pamiętaj, że w razie czego pasuje Ci też klawiatura od zwykłej Megi ST (ale folia jest inna!!!).

Sikor umarł...

8

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

W Mega ST nie ma foli w ogóle.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Możliwe, nie rozbierałem. Ale klawiatura pasuje ;)

Sikor umarł...

10

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

przem0c napisał/a:

Napisałem, odpisał, fakt że trochę dziwnie, ale nie ważne. Ważniejsze jest to, że wysyłka do polski 48$ wiec suma prawie 400 zł za samą folię. Średnio bym powiedział.... moja klawiatura nie ma też 2 gumek i jest żółta na razie. Wymaga jeszcze poza tymi 400 zł pracy, więc chyba rozsądniej będzie zapolować na całą, kompletną gdzieś z ogłoszenia, a tą sprzedać na części za 100-200 zł.
Fajnie, że jest możliwość jej reanimacji, ale takim kosztem nie wiem czy jest sens.

Jakbys sie zdecydował ją sprzedać to ja chetnie odkupię. Mam Mega STE w ogole bez klawiatury i uzywam zwyklej PC-towej i Eiffla :)

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE

11

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

przem0c napisał/a:

Napisałem, odpisał, fakt że trochę dziwnie, ale nie ważne. Ważniejsze jest to, że wysyłka do polski 48$ wiec suma prawie 400 zł za samą folię. Średnio bym powiedział.... moja klawiatura nie ma też 2 gumek i jest żółta na razie. Wymaga jeszcze poza tymi 400 zł pracy, więc chyba rozsądniej będzie zapolować na całą, kompletną gdzieś z ogłoszenia, a tą sprzedać na części za 100-200 zł.
Fajnie, że jest możliwość jej reanimacji, ale takim kosztem nie wiem czy jest sens.

Mogę się dołączyć do zamówienia, wziąłbym dwie sztuki folii, bo jestem w tej samej sytuacji. Kosztami przesyłki można się podzielić. Jedyne co mnie martwi, że jest jakiś limit 2 szt na zamówienie? Dojdzie jeszcze cło i vat..

Ostatnio edytowany przez saulot (2024-04-09 17:11:46)

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

12

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Problem jest taki, że z tego sklepu można kupić max. 3 itemy na raz.

Pamięć studenta ma charakter kwantowy - student wie wszystko, ale jednocześnie nic nie pamięta.
- Kilka(naście?) pudełek z klawiszami i światełkami. I jeden Vectrex, żeby nimi wszystkimi rządzić.

13

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Tak, nie zamawiać za dużo i nie denerwować właściciela, żeby nie wpisał Cię przypadkiem na czarną listę ;).. "Don't piss off Bradley" https://www.vice.com/en/article/7kvkx9/ … ines-alive ...

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

14

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Kroll napisał/a:
przem0c napisał/a:

Napisałem, odpisał, fakt że trochę dziwnie, ale nie ważne. Ważniejsze jest to, że wysyłka do polski 48$ wiec suma prawie 400 zł za samą folię. Średnio bym powiedział.... moja klawiatura nie ma też 2 gumek i jest żółta na razie. Wymaga jeszcze poza tymi 400 zł pracy, więc chyba rozsądniej będzie zapolować na całą, kompletną gdzieś z ogłoszenia, a tą sprzedać na części za 100-200 zł.
Fajnie, że jest możliwość jej reanimacji, ale takim kosztem nie wiem czy jest sens.

Jakbys sie zdecydował ją sprzedać to ja chetnie odkupię. Mam Mega STE w ogole bez klawiatury i uzywam zwyklej PC-towej i Eiffla :)

Mogę ją sprzedać za 150 zł + paczkomat . Jesteś zainteresowany?

15

Odp: Folia klawiatury MEGA Ste

Tak biorę, na priva wysle Ci dokladne info.

Falcon CT63, CTPCI + Radeon 9250, napęd MO Fujitsu 230 MB oraz naped Syquest 230 MB, Nagrywarka Yamaha CDRW 2100, Napęd DVD-ROM, Netusbee, Skaner EPSON GT8000/Falcon 030, Ram 14 MB, karta CF 16 GB/Hades 060, CD-ROM, Nagrywarka Yamaha CDR, karta sieciowa, napęd Syquest 44 MB/Atari TT 030; 10 MB ST-Ramu, 64 MB TT-Ramu, Zewnętrzny naped CD-ROM, napęd MO Fujitsu 230 MB, karta graficzna MEGA Vision 300 Netusbee/Atari Jaguar + Skunkboard, Atari 65 XE + SIDE