1

Temat: Brak READY po włączeniu kompa

Witam Jak ostatno sobie gram to jak chce wyłączyć i ponownie właczyć Atari to natychmiast pojawia się niebieski ekran z kursorkiem i tak wisi zamiast tego dziwięku prykającego co po nim ready wyskakuje. Pomaga odłaczenie wtyczki zasilacza z kompa na kilka sekund i po podłączeniu jest wszystko OK, albo wyłaczenie kompa na dłuższy czas. Może jakiś kondensator się nie rozładowywuje do końca ? Jaka może być tego przyczyna?

Ostatnio edytowany przez secon (2009-07-07 17:45:21)

2

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

za J. Sobola:
"Kolejnym częstym uszkodzeniem, a właściwie usterką, jest długie "wymóżdżanie" komputerów serii XE. Jest to usterka objawiająca się natychmiastowym pojawieniem się ekranu BASICu po włączeniu komputera (bez charakterystycznego terkotu). Najczęściej komputer wtedy nie działa. Najskuteczniejszym sposobem na to jest wymiana jednej kostki pamięci na inną, najlepiej innego producenta i z większym czasem dostępu. Tu już trzeba wypraktykować typ kostki. Również pomóc tu może wymiana kostki 4464 na opisany wyżej stosik z kostek 4164. Przyczyną tej usterki jest... zbyt wysoka jakość użytych pamięci. Atarynka nie zeruje RAMu po włączeniu i kostki potrafią przechowywać informację nieraz przez kilkanaście sekund. Komputer uruchamia się normalnie po wyłączeniu i odczekaniu tego czasu. Niecierpliwi mają w tym przypadku ciężkie życie."

poszukuje kwarcu 14.187576 MHz (CO70034)

3

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

W takim razie będę dłużej czekał :)

4

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

moje pierwsze 65XE tak miało, a pamięć była na 1-bit. kościach

5

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

zamien jedna z kotsek pamieci na jakas podlejsza...2 minuty roboty

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

6

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

Niestety, następnym krokiem po wymóżdzaniu jest krzaczenie się zawartości RAMu po x-czasie po włączeniu.
Wymóżdzanie jest objawem, że kostka długo nie pociągnie.
Tak czy inaczej, RAM do wymiany.

7

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

A czy ktoś z Was mógłby mi podesłać takie kości do wymiany, to bym sobie przelutował. Oczywiście odpłatnie
dzieki

Ostatnio edytowany przez secon (2009-08-11 12:25:39)

8

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

Po 2zł/szt -> chyba najtaniej. Inni chcą od 5zł/szt.

http://www.eprom.wroclaw.pl/cennik/pamieci.html#ram

Update:
zdaje się, że tu będzie po 1.65/szt (na 100% nie wiem, czy to kości 4464 - na oko biorę)
http://www.allegro.pl/item710463107_kar … am_fv.html

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-08-12 01:27:52)

9

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

Mam podobną grafikę na tym samym chipie i w niej pamięci mają następujące oznaczenia KM41C464P-8.

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

10

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

rosjanie widac atakowali tez atari;)))) KM;ppppppppppp

emudreams.pl

11

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

Pajero które kupić bo nie znam się i ile sztuk do mojej 130stki?
I czy te pamięci moge wlutować także do 65xe?

12

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

Jeśli masz 2 lub 4szt pamięci RAM to kupujesz oznaczone jako 4464 albo 2464 albo 41464 albo 53C464   byle było 464 - są to tzw 4bitowe (65xe 2szt, 130XE 4szt)

Jeśli masz 8 kostek to 1bitowe czyli 4164 albo 4264 - (65xe 8szt, 130XE 16szt)

13

Odp: Brak READY po włączeniu kompa

4-bitowe mają 18 końcówek, 1-bitowe - 16.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware