226

Odp: Zrzutka na AKI

Ad 4. ja z foto coś tam widziałem przy R23 więc pytam się (od spodu PCB)

Możliwe, że coś jest z zaprogramowanym PICem. Ale wtedy byłoby dobrze po jego wyciągnięciu.

U mnie jak nie ma R74 i płytki to mam tylko niebieski ekran i kursorek na górze - komp wisi.
A mamy tą samą płytę (jeno ja mam jeszcze 1MB). Co prawda podstawowe RAM ma chorobe wymóżdzania ale to nie ma wpływu na resztę.

pajero napisał/a:

Czy między LM358 a 7400 łączyłeś ścieżki (słabo widać) ?

Tzn - tam należy połączyć od góry dwa pkt lutownicze np. kabelkiem


Pomyśli się...

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-12-07 10:43:44)

227

Odp: Zrzutka na AKI

pajero napisał/a:

Tzn - tam należy połączyć od góry dwa pkt lutownicze np. kabelkiem .

zworka z drutu jest na swoim miejscu , to nie to..... :(
może być uwalony w jakiś sposób oryginalny POKEY ?

228

Odp: Zrzutka na AKI

Jak bez płytki jest wszystko OK to Atari jest sprawne (i Pokey).

Ja kiedyś sprawdzałem mój pierszy układ stereo (PCB robione pisakiem - samoróba) i nie chodziło. Przedzwaniałem wszystkie linie. Okazało się, że od strony lutów było ok, ale jedna noga kondka była zalana zimnym lutem - przewodziło od dołu a od góry tak na niby.
U ciebie widać ślady kalafonii - starałeś się. No i otwory są metalizowane. Cynowanie ścieżek.

Nie wiem, jak robiłeś test.
Odejdź od lutownicy - może coś potem zauważysz....

Szkoda, że nie mieszkasz w Białystoku poznańskim ;)

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-12-07 11:36:06)

229

Odp: Zrzutka na AKI

hehe , już po problemie... jak to dobrze jeszcze raz POWOLI i ze ZROZUMIENIEM poczytać uwagi ;)

1. ruszyło dopiero po podpięciu A4
2. komunikacja z klawiaturą waliła się - wywaliłem lutowany ~30min. wcześniej C25 ( założony testowo )  i śmiga ok.

Test z 3 klawiaturami PS2 pokazał że tylko jedna z nich chce pracować :(

Dzięki za pomoc :D , jak widać Białystok jednak nie musi być blisko Poznania aby rozwiązać problem ...

Ostatnio edytowany przez RobertN (2008-12-07 12:00:44)

230

Odp: Zrzutka na AKI

Wg datasheet PICa C25 jest wskazany dla stabilności procka. Jednak jest na odwrót.

Co do klawiatur - jaki jest R25 - bo z 10k chodzą wszystkie mi znane (z certyfkatem Microsyftu model: 5530k US, a druga to A4-tech lcd-720). Bydwie bez bajerów. Dobrze było też u Darkdk, TeBe i Zaxona.

Może podaj marki i typy typy co nie chodzą !

Update: ten  5530k  też ma z 8lat.
Zobaczymy co napiszą inni...

Jeszcze jedno - możesz R25 obniżyć do 5.6k ale nie więcej....
U mnie na 1k PIC już nie chodził...
Stabilność PICa była stwierdzona od 5.6k do 33k.
R25 wyznacza częstotliwość pracy PICa od 4 do 20MHz.
Klawy PC pracują z różną częstotliwością - zależy od producenta.
I to musi się zgrać....
A to był odwieczny problem AKI :(


Na tej co pracuje zrób test zapisu do Makro - samopowtarzanie klawiatury (przytrzymaj klawisz, by wpisał np. 38znaków= jedną linie) - powinno zapamiętać wszystkie wprowadzone.
Ale jeśli dasz POKE 730,2 to Makro zgubi połowę samopowtarzanych znaków - bo zmieniła się (szybciej) samopowtarzanie znaku. I to jest norma. Aki nie wie, że Atari chce szybciej znaki i wysyła je z poprzednią szybkością.

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-12-07 12:42:16)

231

Odp: Zrzutka na AKI

R25 mam 10K
nie działają klawiatury SIEMENS ( standard PS2 , ma 8 lat , do tej pory działa z moim PC ) i Creative PRODIKEYS DM ( ta druga ma dodatkowo klawiaturę MIDI i zwiększony pobór prądu - może to przez to ? )

232

Odp: Zrzutka na AKI

Pajero... nie żebym poganiał, ale są szansę na gotowe atari "pod choinkę"?
Pozdrawiam :)

Atari 65XE

233

Odp: Zrzutka na AKI

Pod świrek - jasne. Masz na pokładzie 1MB i Qmeg. Teraz miałem robić AKI - lecz jakiś paproch mi uszkodził RAM podstawowy - musze wymienić. W piątek kupiłem (bo nie mam tyle) nowe kostki 4164 to je podmienie. Ech, musze zostawiać robotę na weekend bo nockami robię błędy.

234

Odp: Zrzutka na AKI

Troszkę późno, ale informuję że przesyłka dotarła i to w jednym kawałku. Nie wyciągałem wszystkiego z torebek, ale całość wygląda bardzo dobrze, a dokładnie oceni to ten kto będzie mi to wszystko montował, jak kogoś znajdę chętnego :)

"...Jeśli więc nie traktujemy dysku jako podręcznego śmietnika, w którym przechowujemy wszystko, co tylko wpadnie nam w ręce, to 20 MB starcza nawet z dużym zapasem..."

235

Odp: Zrzutka na AKI

RobertN napisał/a:

R25 mam 10K
nie działają klawiatury SIEMENS ( standard PS2 , ma 8 lat , do tej pory działa z moim PC ) i Creative PRODIKEYS DM ( ta druga ma dodatkowo klawiaturę MIDI i zwiększony pobór prądu - może to przez to ? )

Ja testowałem na jakieś starej klawiaturze logitecha, niemieckiej della (specjalnie kupiłem tę klawiaturę do testów) i AZT czyli tanizna za 15zl. Możesz podać oznaczenie tego siemensa? Postaram się załatwić ją do testów.

Pozdrawiam
DarkDK

236

Odp: Zrzutka na AKI

WIELKIE DZIĘKI DLA PAJERO I WSZYSTKIM POMOCNYM W PROJEKCIE.
Moje JIL doszło... piękne, wypasione... :)

PS. Ma ktoś podręcznik w wer. elektronicznej Turbo Basica?

Ostatnio edytowany przez zRo (2008-12-17 19:43:50)

Atari 65XE

237

Odp: Zrzutka na AKI

Piękne z zewnątrz (bo umyte) a w środku kapucha .....

http://s1.fothost.pl/upload/08/51/6ce1b3b2.jpg

Tu jeszcze przed fasonowaniem ;)
zRo - walni fotkę aktualną .... tak dla potomnych.

KMK ze SDX się zmieści....

Teraz mam kompa Mono, w Święta podłubię trochę...
W NY 2k9 XXL.
Szary ziomal na końcu....
Bo Kaza czeka tylko na Covoxa (który ponoć już jest ale cicho sza).

enjoy

Ostatnio edytowany przez pajero (2008-12-17 21:50:19)

238

Odp: Zrzutka na AKI

Qrde ja nie mam az takiej cierpliwosci do wymierzania i upychania kabelkow,podziwiam za cierpliwosc.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

239

Odp: Zrzutka na AKI

Do Pajero

Mam pytanie, czy dysponujesz jeszcze jednym zestawem AKI? Chętnie bym kupił.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy Pokey dostępny tu: http://www.arcadecomponents.com/catalog … 995533.htm nadaje się do Atarika. (aby zrobić interfejs stereo ?)

240

Odp: Zrzutka na AKI

Mam jeszcze 4 zestawy w proszku, czyli nie poskładane (na jeden KIT jest już rezerwacja). Potem to tylko SimpleStereo by Candle. Ja już nie wznowie tych zestawów.

Te Pokeye na www.arcade..... są dobre jak każde inne. Gość miał ostatnio 6szt. na zbyciu.
A ja będę miał też POKEYa na handelek po kosztach zakupu (do KITów). Ale na razie.....

Inna sprawa, że pomagam/przeszkadzam (niepotrzebne skreślić) obecnie Candle w IO. Bo prócz IO do mojego KITa będzie także Covox na DACu. A w tym to on mi pomaga. To wszystko jeszcze prototypy. Pracę trwają.

241

Odp: Zrzutka na AKI

Hmm, to biore ile ci zostalo?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

242

Odp: Zrzutka na AKI

Super. Chętnie zarezerwukę jeden kit AKI. nie ma problemu, sam sobie poskładam i zlutuje. Mam malą wprawę ze średnio zaawansowanymi zestawami. Właściwie Simple Stereo też by mnie interesowało.
Napisz coś o kosztach. Możesz na priv. 
Teraz poluję na Atarynkę 65XE. podobny komputerek miałem dawno, dawno temu. Teraz pragnę mieć ponownie :) Tylko żona patrzy na mnie jak na wariata

Ostatnio edytowany przez Ven2rA (2009-02-05 23:06:35)

243

Odp: Zrzutka na AKI

ven2ra: uprzedziles ze stan sie pogorszy?
pajero: pomaga, pomaga...

przechodze na tumiwisizm

244

Odp: Zrzutka na AKI

Ech spokojnie. Mam w sumie 8 płytek (4 zostawiam sobie, 1 dla sq7bti i 1 dla Ven2rA) i 2 polutowane, z którymi mogę się rozstać choć tego nie planowałem. Pewnie wiecie, na płytkach są wyjścia do podłączenia Covoxa. Na dniach będę uruchamiał wersję na DACu.  Do całości szczęścia brakuje IO które rozgryza Candle. Bo jeśli doda się oba projekty to sumaryczne uruchomienie w płytkowni ww. daje 50% oszczędności... A prócz zysków finansowym dostajemy Sio2USB i  złącza IO (także dla przyszłych projektów).

Candle, moja żonka "toleruje" atarkę bo jest dopieszczona :P

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-02-05 23:30:58)

245

Odp: Zrzutka na AKI

No to już się cieszę na to rozszerzenie. Dzięki bardzo.
Jak tylko zdobędę atarkę też ją dopieszczę i żonka będzie zadowolona :lol:
Tylko pyta się gdzie "to" będę trzymał. A ja na to, że w innej obudowie. Zastanawiam się, czy nie wkręcić atarynki do obudowy z videa VHS. Mam takie ładne Sony z klapką. :)

246

Odp: Zrzutka na AKI

zawsze mozesz powiedziec ze w lozku, oczywiscie najpierw sie oboje posmiejecie, a pozniej jedno dojdzie do wniosku, ze drugie wcale nie zartowalo...

przechodze na tumiwisizm

247

Odp: Zrzutka na AKI

Witam.
No to od paru dni mam Atarika 65XE z expansion port + SIO2SD. Na razie żona nie pozwala trzymać go w pokoju telewizyjnym (dziennym) i muszę go trzymać w moim "biurze" Wpakuję go do innej obudowy i myślę, że Będzie OK.

Pajero, miałem kontaktować się z Tobą po 15-02 w sprawie kupna AKI Stereo. Czy już coś wiesz?

Pozdro

248

Odp: Zrzutka na AKI

Mogę sklecić ci KITa, lecz męczę się ciągle z Covoxem. Chodzi o uzyskanie czystego dzwięku. Jutro jadę po inne części do Poznania.... a dziś to już tylko serfowanie po sieci (bratowa urodziła baby i było pępkowe).


UPDATE: ... tak, po weekendzie.

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-02-19 00:35:56)

249

Odp: Zrzutka na AKI

No to mogę jeszcze poczekać. Przypomnę się za parę dni. Może po weekendzie?

250

Odp: Zrzutka na AKI

Mam pytanie.
Co to może być. Na obudowie mam Atari 65 XE a na płycie głównej nadruk Atari 130 Xe (4x64) ?????