1

Temat: STe - i nowe kłopociki

.. ehhh, po 4 miesiącach prób udało mi się dziś odpalić napęd CD poprzez interface ICD - jak się okazało stery do CD nie chadzają na TOS 1.62, więc zkołowałem jakiś sofcik z programowym upgrade'm tosa do wersji 2.X.. chwilę to działało, aż coś nagle zkopałem w konfigu i teraz nie widzę dysku - po restarcie widzę wyłącznie FDD i "normalny" TOS. Potrzebuje utilsow do AdSCSI Plus ST (http://atariki.krap.pl/index.php/AdSCSI_ST). Dodatkowo zastanawiam się nad zmianą dysku z 52MB na 1GB - jak takowy dysk należy zainicjować by w całości to wstało jak (w kogo tam kto wierzy) przykazał :)


EDIT:

ups, sorki, chyba oderwałem jeden z pinów na złączu ACSI.... :D

EDIT2:

ups - 2 piny :) .. na taśmie. Chyba były nader ważne.

... ale, jeśli już mowa o CD do STe - pytanie takie. Czy istnieje UTILZ umożliwiający kopiowanie z dysku twardego ST obrazów na dyskietki (przypominam - na poziomie ST). Pytam, bo narządy do podobnej operacji przeznaczone dla pieceta są co najmniej tragikomiczne, więc tym sposobem nie miałem możliwości przekopiowania jakiegokolwiek demka odpalanego na stefanie sektorowo z dyskietki.

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-05-19 01:25:09)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

2

Odp: STe - i nowe kłopociki

Pin napisał/a:

Czy istnieje UTILZ umożliwiający kopiowanie z dysku twardego ST obrazów na dyskietki (przypominam - na poziomie ST).

Najlepszy to chyba JayMSA.

3

Odp: STe - i nowe kłopociki

dzięki za nfo, właśnie doprowadzam do ładu całość. Mam doładowywany z hdd nowszy tos, odpaliłem napęd CD (są jednakże problemy z odświeżaniem zawartości katalogu po zmianie płyty - zmiana płyty = reset całości), Jay zgrany, kombinuje jeszcze z unzipem :)- w sumie ten nowszy tos jakiś ładniejszy, bo i kolorkami można się pobawić, a i możliwości o niebo inne niż w przypadku 1.62... :)

EDIT:

mam jakiś dziwny problem z STUNZIP - prawie niczego nie daje rady tym rozpakować. Czy istnieje zamiennie inny depaker do zipa?? (STe)

Ostatnio edytowany przez Pin (2008-05-19 11:29:09)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: STe - i nowe kłopociki

Do ZIPow tylko STZIP. Wzglednie port Unzipa, ale to tylko command line.

Najlepszy paker na ST (do danych) to LZH Shell, do Exeków UPX.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

5

Odp: STe - i nowe kłopociki

ok - nie twierdzę, że najlepszym pakerem do ST jest paker Józka spod Giewontu - chodzi mi o to, że ZIP jest popularnym formatem, a STZIP rozpakował mi może 15% archiwów, bo co do reszty miewał jakieś zastrzeżenia. Najgorsze, że nie wiem jakie, bo oczywiście po wyprowadzeniu komunikatu następował natychmiastowy powrót do TOS'a - więc na razie kiszka - modliszka :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

6

Odp: STe - i nowe kłopociki

STZIP jest stary i nie jary. Nie rozpakowuje zipów z najnowszymi trendami. Feler - seler.

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

7

Odp: STe - i nowe kłopociki

no - i to jest już konkret, Sqward :) - a alternatywny zip działający z tos'a?

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

8

Odp: STe - i nowe kłopociki

LZH Shell

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

9

Odp: STe - i nowe kłopociki

w domu sprawdze z jakiego unzip'a korzystam, bo z tego co pamietam to nigdy nie mialem problemow z rozpakowaniem zadnego pliku .zip.
z tego co pamietam to plik sie nazywal unzip.ttp

10

Odp: STe - i nowe kłopociki

jury, to jeśli będzie możliwość, to poproszę na priv :)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

11

Odp: STe - i nowe kłopociki

pin: jeżeli zip zawiera nazwy w formacie 8+3 to nie powinno być problemu. Uzywasz wersji 2.6? Jak w zipie są długie nazwy to pliki po rozpakowaniu mogą się nadpisywać. Jakoś normalnie z tego korzystam i nie miałem jakichś specjalnych problemow.

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

12

Odp: STe - i nowe kłopociki

sqward napisał/a:

STZIP jest stary i nie jary. Nie rozpakowuje zipów z najnowszymi trendami. Feler - seler.

sqward, a jakie to są najnowsze trendy w rozpakowywaniu zipow? ;))) coś mnie ominęło?

=========================================
[www] https://nokturnal.pl
[ 16/32 bit Atari development wiki] https://bus-error.nokturnal.pl

13

Odp: STe - i nowe kłopociki

np. zip64 :)

What can be asserted without proof can be dismissed without proof.

Odp: STe - i nowe kłopociki

A fakt, ST-ZIP ma problemy z długimi nazwami plików. Więc polecam unzipa, tyle że to port z unixa, więc min. 4MB ram.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio