1

Temat: Atari on radio?!?!

Hi all!

One friend of mine told me he remembers hearing to some Polish radio in 1989/1990 (or so) which broadcasted Atari programs as standard tape files for users to record them. He says programs for ZX Spectrum were broadcasted too...

Is it true or is some bushit?

F.

2

Odp: Atari on radio?!?!

it's true :)

3

Odp: Atari on radio?!?!

elkabato napisał/a:

it's true :)

Wow!!! And do you know some details? Which radio was that and for how many years it operated? What stuff was broadcasted? Games, demos or education programs? And was it really useable? I can't image to record something from radio broadcasting and then trying to load it on Atari. I would expect tons of errors...

Thank you very much for your help!

F.

4

Odp: Atari on radio?!?!

I'm too young to remeber it, older atarians can help you :) but the programs were useable :)
You can find details in polish here: http://atariki.krap.pl/index.php/RADIOKOMPUTER

5

Odp: Atari on radio?!?!

Fandal napisał/a:

Which radio was that and for how many years it operated? What stuff was broadcasted? Games, demos or education programs? And was it really useable? I can't image to record something from radio broadcasting and then trying to load it on Atari. I would expect tons of errors...

That was radio auditon as I remember not a radio (whole) itself.
Unfortunately I don't remember what was the radio (but probably Program III Polskiego Radia).
They mostly broadcasted games and education ( i don't remember any demo recorded  by radio).
Not so much errors - they even transmisted 900 bps (EDIT) (or 1200 bps) .

And it was Rozgłośnia Harcerska indeed (oh my weak memory).

Ostatnio edytowany przez Sc0rpi0 (2006-08-13 23:26:31)

---==<<Sc0rpi0>>==---

6

Odp: Atari on radio?!?!

Fandal, when i was young I found it when i was in my Unlce. I was searching something on radio and heard atari sounds O_O. so next time i brought tapes and recorded stuff. Almost all were readable by my XC12, it was some games/programs written by people from poland and other stuff. some programs/games were nice.

7

Odp: Atari on radio?!?!

True, very extraordinary, probably the one and only in the world!
It was Rozglosnia Harcerska (The National Scouts' Radio) which was educational undertaking. And to stand the case, they broadcasted the latest technology :) which was computer software at that time.
The content was mostly utility programs, many of these were for HAM-radio people, but also some simple BASIC programs, like calendars, leap-year calculators and such, very basic, ready to run and study. Unfortunately, I don't have any recordings from that time.

8

Odp: Atari on radio?!?!

rozglosnia harcerska, owszem, ale czy to na poczatku nie byl kawalek programu czwartego polskiego radia?
znalazlem ostatnio gdzies w starych szpargalach numer telefonu do radiokomputer noca - i byl opatrzony notatka 'PR IV - dzial kontaktu ze sluchaczami' czy cos w podobie.

--
= krap.pl =

9

Odp: Atari on radio?!?!

Chyba program IV został potem przemianowany na "Rozgłośnię harcerską". A audycja "Radiokomputer" się nazywała w rzeczy samej. Prowadził Tomasz Jordan, o ile mnie pamięć nie myli.

KMK
? HEX$(6670358)

10

Odp: Atari on radio?!?!

As far as I remeber it was aired on sunday nights.
"Radiokomputer" broadcasted many educational programs ("Podróże po Polsce" for example) but also games (my friend recorder whole Feud from the radio).

11

Odp: Atari on radio?!?!

It's true, I remember this audition with Feud, but such commercial games wheren't broadcasted to often. I'm not sure, but this could be one and only time.

12

Odp: Atari on radio?!?!

Ten Feud, to nie był taki zwykły Feud. To przerobiona wersja - podczas ładowania głównej gry z magnetofonu można było sobie grać w jakąś prostą logiczną grę za pomocą joya! Chyba to była "odwracanka", czy jakaś taka... Nagrywałem to wtedy :)

Ostatnio edytowany przez larek (2006-08-13 23:40:36)

13

Odp: Atari on radio?!?!

Ja tez nagrywalem. Duzo zeczy bylo w Basic'u ale w maszynowce tez. Czesto nadawali tzw. Loadery (np. !).
Heh to byly czasy :)

Odp: Atari on radio?!?!

Tego FEUDA mam do dzisiaj.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

15

Odp: Atari on radio?!?!

o - to weź podeślij komuś :)

I Ty zostaniesz big endianem...

16

Odp: Atari on radio?!?!

z tego co pamietam juz mi to kiedys podeslal ... i jest chyba nawet w cas archive .... mam jeszcze full takich kaset od elkabato'ra ..czekaja na lepsze czasy ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

17

Odp: Atari on radio?!?!

Wydaje mi się, że Feud miał tą układankę i muzykę w oryginalnej wersji a piraci to wycięli. A co do Radiokomputer to mój sąsiad pracował w radio i dobrze znali się z prowadzącym tą audycję (Tomasz Jordan chyba ?). Przynosił wszystkie kasety a nawet listy, które ludzie przysyłali z tymi programami. Miałem czasem przed emisją na antenie już kasetę :) Mogę zapytać czy są gdzieś jeszcze te listy to by można poskanować i zrobić archiwum ;) Może nawet gdzieś jeszcze będzie oryginalny list do Robbo ?

18

Odp: Atari on radio?!?!

Pet jakbys dal rade, byloby super:)

19

Odp: Atari on radio?!?!

Hej!

Minęły widzę prawie dwa lata od ostatniego postu w tym temacie... Panowie wytoczyłem z czeluści zapomnienia mój magnetofon szpulowy M2404S. Doprowadziłem go do jako takiego stanu działania... wygrzebałem taśmy... odpalam i co słyszę...  Radiokomputer... co prawda nie całe audycje ale fragmenty + emitowany na antenie soft... mogę spróbować coś odzyskać z tych moich szpul :) nie wiem czy to się w jakikolwiek sposób będzie czytać... ale spróbować może warto.. chociaż fragmenty audycji i listów które czytał prowadzący mogę posamplować... jest ktoś zainteresowany tym tematem jeszcze czy sprawa umarła?

Co do gry FEUD emitowanej w radio... była emitowana w systemie turbo 2600 firmy "Szok" ze Świebodzina, długie bloki, podczas wczytywania gra logiczna tzw. układanka oraz muzyka z Beverly Hills Cop :). FEUD niestety mi się nie ostał :( Generalnie trochę mam to pocięte już, taśmy stare nie wiem jak przeżyją próbę odczytu... głowica w magnetofonie starta już dość. Właśnie ma ktoś może w swoich zapasach głowice do tego magnetofonu?

Nie wiecie dlaczego z Atariki zniknęła informacja o Radiokomputerze? A może ja źle coś szukam?

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2008-02-05 12:24:42)

20

Odp: Atari on radio?!?!

Łał, pewnie, że chcemy!

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

21

Odp: Atari on radio?!?!

... może mp3 224kbps? - albo może lepiej ogg.

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

22

Odp: Atari on radio?!?!

zdigitalizuj, zoceruj, wrzuc do pdf ;)
http://atariki.krap.pl/index.php/Radiokomputer

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

23

Odp: Atari on radio?!?!

Hej!

Panowie... już po premierze w radiu UXA... a pewnie nie wszyscy mogli usłyszeć, więc zapodaje kawałek który udało mi się przerzucić: radiokomputer FEUD

W tym fragmencie prowadzący rozmawia z jednym z przedstawicieli firmy SZOK ze Świebodzina o ich wersji gry FEUD przystosowanej do systemu Turbo2600. Format pliku to OGG o jakości 64kpbs.

Fragment audycji beż żadnego remasteringu, tak jak się zachował. Niestety stan techniczny mojego magnetofonu szpulowego M2404S pozostawia wiele do życzenia. Słychać przesłuchy z drugiej ścieżki. Jeżeli ktoś ma w swoich zapasach głowicę uniwersalną do tego magnetofonu albo podpowie mi gdzie kupić proszę o informacje. Doprowadziłbym chętnie ten magnetofon do porządnego stanu :) I zgrał wszystko co się uchowało (łącznie z software-em)

pozdrawiam
Seban

Ostatnio edytowany przez seban (2017-04-21 21:04:15)

24

Odp: Atari on radio?!?!

seban napisał/a:

Niestety stan techniczny mojego magnetofonu szpulowego M2404S pozostawia wiele do życzenia. Słychać przesłuchy z drugiej ścieżki. Jeżeli ktoś ma w swoich zapasach głowicę uniwersalną do tego magnetofonu albo podpowie mi gdzie kupić proszę o informacje.

Zapytaj tu: http://unitra.eu.org/forum

"wszystko się kiedyś kończy......."

25

Odp: Atari on radio?!?!

Dzięki Stryker za info, jutro zapytam :)

pozdrawiam
Seban