Temat: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Witam.

Zbudowalem sobie to cacko SIO2IDE 4.4a... tylko nie chce mi za nic ruszyc. Atmege zaprogramowalem i ustawilem tez wlasciwe fuse. Dysk twardy 20GB segate FAT32 jedna partycja, pliki Mydos453.atr, fdisk, sio2ide.cfg (D1:=MYDOS453). Po starcie urzadzenia dioda Power sie swieci, Dioda HDD swieci jakies 3 sekundy i potem gasnie a dioda SIO jakies 6 sek. a potem mruga. Dysk nie bottuje. To co zauwazylem, to jezeli odlacze urzadzenie od SIO atari pozostawiajac tylko 5V dla atmegi to nadal nic sie nie zmienia a przeciez dioda SIO miala pokazywac komunikacje z SIO Atari???... A u mnie nadal mruga po odlaczeniu sygnalow. Co spieprzylem??? Dziekuje za pomoc.

Mirek

ABBUC - Atari bit byter user club

2

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

znaczy się - brak połączenia z atarką

sprawdź poprawność połączeń ze złączem sio

Ostatnio edytowany przez larek (2007-08-17 07:01:50)

3

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Migająca dioda - to sygnał, że dysk nie został rozpoznany/odnaleziony. Proponuję na dysku założyć pod czystym dosem 1 podstawową partycję i wrzucić tam plik mydos.atr i sio2ide.cfg urządzenie uruchomić z założonymi tylko dwoma zworkami (zwora d1 i zwora master).

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

4

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

sprawdze....

ABBUC - Atari bit byter user club

5

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

No i dupa nie dziala. Na dysku orginalne pliki ze strony autora i nic.... Dysk sformatowany pod DOS6 w FAT16 ustawiony na master. Probowalem takze inne dyski i w FAT32 i grzebalem w pliku SIO2IDE.CFG zmieniajac D1 na D9 i D9: itp. i nadal nic dioda twardziela swieci ze 3sek. i gasnie po czym dioda SIO zaczyna migac po 6 sek. To co jest ciekawe to plytka na Stronie http://atariki.krap.pl/index.php/SIO2IDE pokazuje ze jest zworka Z16 zaraz pod Atmega a na plytce autora nie ma takowej zworki.?

ABBUC - Atari bit byter user club

6

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

sprawdz w pierszej kolejności na innym zasilaczu jeżeli odpalasz na ATX.

7

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Zrób skan'a płytki - bo nie wiem w której wersji ją masz 4.0 czy 4.4a - bo różnica jest zasadnicza (do obu płytek są różne wsady do Atmela!). A jak sobie nie poradzisz to pakuj zabawkę do paczki - dorzuć 2 browary marki Dębowe i ślij do mnie... ja Ci tą zabawkę uruchomie!

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2007-08-20 22:18:17)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

A wiec mam plytke SIO2IDE 4a ostatni plik ze strony autora. (Sprzęt SIO2IDE (Protel format)). Teraz co chodzi o wsad w pliku o nazwie (sio2ide 4.4a 21.sep.2005 (nowe PCB)) sa dwa wsady plik BIN i HEX. Na poczatku myslalem ze jeden jest wsad do EPROMU a drugi do FLASHu ale sie pomylilem. PonyProg przyjmuje bez problemu te 2 Pliki jako eprom i jako flash nie wywalajac bledu ze zostala przekroczona wielkosc. Ale calosc nie dziala po zaprogramowaniu. Wiec zaprogramowalem AVprog i tylko jeden bodajze HEX zostaje przyjety. Zaraz sprawdze czy cacko dziala. Jak nie zadziala to zamowie u ciebie Pigula SIO2SD bo u mnie czesci za drogie. I zlacza SD nie idzie nigdzie dostac. Musialbym kupic na ebayu jakies czytnik SD i zozebrac na czecsci. Po calym zmontowaniu i tak by mnie to wyszlo tyle jakbym u ciebie gotowca zamowil.

ABBUC - Atari bit byter user club

9

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Złącza SD tu dostaniesz http://www.nikomp.com.pl/

10

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Zenon patrz skąd kolega pisze .... "Hannover" ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

11

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Ano tak..... mam okulary -5 na oba oczy :)

12

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

-6.5 / -7.5 wygrałem!

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

13

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Dobra wgralem wsad 4.4a plik (BIN) i znowu dupa. Dalej miga po 6 sek. Zmienilem nawet dysk na inny i nici.

Pytanie do specjlistow ktorzy to cacko uruchomili:

Jakie powinno byc zachowanie SIO2IDE przy poprawnym starcie??? Jakie diody maja swiecic???? i kiedy??? i jak dlugo???  Moze wtedy bedzie mi latwiej wychwycic blad.

ABBUC - Atari bit byter user club

14

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

a) zajrzyj -> http://marcinprusisz.pl/atari/
i zassaj atmel.zip (w środeczku potrzebny program do programowania Atmela, oraz wsadzik do SIO2IDE 4.4a)

b) używam prostego programatora na bazie pliku atmel_programmer.doc w tej samej lokalizacji

c) druga sprawa -> mile widziane foto zmontowanego urządzenia zarówno z góry jak i z dołu!

d) pamiętaj, jeżeli użyłeś kwarca 24MHz to koniecznie musisz dorzucić jeszcze rezystor 1MOhm.

e) prawidłowa praca to po włączeniu po kilku sekundach (ja sprawdzam to z kartą CF - bo nie wymagają dodatkowego zasilania (nie wolno ich zasilać z gniazda SIO), świecąca się tylko dioda power!

Objaw migającej diody który masz - występuje w 2 sytuacjach

1 załączony tryb sio2usb
2 błąd odczytu pliku sio2ide.cfg z dysku/carty występuje gdy np. interfejs nie rozpoznaje podpiętego urządzenia!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

15

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Piguła/Shpoon napisał/a:

ja sprawdzam to z kartą CF - bo nie wymagają dodatkowego zasilania (nie wolno ich zasilać z gniazda SIO)

Qrcze, a ja mam zasilanie podpięte do karty i to właśnie z SIO. Dlaczego nie wolno? U mnie to wszystko działa... Jakie mogą być konsekwencje takiego zasilania?

16

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Oczywiście, że można zasilać z SIO (pin 10).  Można by dodatkowo odfiltrować to napięcie (LC), choć i tak w kompie jest podwójnie filtrowane, i niech hula.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

17

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Pisałem o dyskach HDD a nie kartach CF! Może źle się wyraziłem! Bo mają one dość duży pobór prądu przy uruchamianiu!

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

18

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Piguła, hujzyt Zeuan? Bo mnie to gryzie...

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

19

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Dobra. Sprawdzilem wszystko nawet z twoim wsadem Pigula. Najprawdopodobnie mam jakis blad w montazu i juz nie mam sily dalej walczyc. Zdiecia zrobie jak tylko moj aparat wroci z naprawy. Ale i tak zamowie u ciebie gotowca jezeli mozna??? Znajomy jedzie do Polski to moglby zabrac to Cacunko. Dasz rade zbudowac do Niedzieli???

ABBUC - Atari bit byter user club

20

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

mirko_dalton napisał/a:

Ale i tak zamowie u ciebie gotowca jezeli mozna??? Znajomy jedzie do Polski to moglby zabrac to Cacunko. Dasz rade zbudowac do Niedzieli???

mirko_dalton napisał/a:

Jak nie zadziala to zamowie u ciebie Pigula SIO2SD bo u mnie czesci za drogie.

Masz tu:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=658912
Licytuj jak najszybciej to napewno sie wyrobi....
;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

21

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

jer napisał/a:

Piguła, hujzyt Zeuan? Bo mnie to gryzie...

Taki poczciwy jamnik.... na party nie jeździsz to nie kumasz!

mirko - tak spokojnie się wyrobie...

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2007-08-23 11:26:40)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

22

Odp: SIO2IDE nie chce ruszyc......

Spoko ze da rade z wysylka do Hannoveru. Juz sie nie moge doczekac. Zaoszczedze kawal roboty. Pigulka daj znac jak przeliczysz na $$$.... czekam na meila.

ABBUC - Atari bit byter user club