1

Temat: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

BartoszP napisał/a:
atari classic napisał/a:

Łauuuł, tak pięknie zaśmierdziało "Wyborczą". Sorry za offtopa, ale nie ma to jak szerzenie propagandy ubeckiej nawet w wątkach związanych ze sceną....co nie ? :)

Skoro off to off.
Może źle ująłem...IPN robi śmieszną robotę, choć w zamierzeniu może słuszną,  bo zachowuje się jak dziecko:
"A my coś mamy w archiwach na ....tu wstaw jakieś nazwisko ... ale nie powiemy co i nie pokażemy tego .... lalalala, lalalala".
Wypisz wymaluj jak w tym wątku.

A propos IPN właśnie uznał sprzątaczki i kucharki przedszkoli ówczesnych resortów za podlegające ustawom co oznacza, że będzie je prześwietlał i obniżał im emerytury itp. itd.

P.S. Co ma oznaczaj epitet "zaśmierdziało Wyborczą" ? Może cuchnie kliką IPNu jeśli używamy takiej retoryki ?

atari classic napisał/a:

BartoszP, jeżeli mnie pamięć nie myli to właśnie ty w innym wątku (wtedy akurat związanym z tematem) sypałeś jak z rękawa typowymi, gazetowymi bredniami na temat IPNu. Wykazałem wtedy ich nonsensowność i jeżeli komuś się chce to może to sobie poczytać. Tobie jednak najwyraźniej nie przeszło i tym razem w wątku o scenie, używasz argumentu o IPNie zupełnie od czapy ? i co więcej jak zwykle fałszywego. Widzisz tak się składa, że w Polsce żeby zabrać komuś świadczenia nabyte (np. emerytury) potrzeba ustawy uchwalonej przez wybrany przez naród parlament i podpisanej przez prezydenta. Tak się właśnie stało i akurat IPN nie miał tu nic do powiedzenia. Jego rola polega jedynie na weryfikacji ludzi podlegających tej ustawie i nie dlatego, że akurat IPNowi tak się podoba, tylko dlatego, że ustawodawca nałożył na niego, powyższą ustawą, takowy obowiązek. Poza tym to wstyd, że taka ustawa powstaje dopiero po tylu latach (Niemcy zrobili to od razu i kraj im się jakoś nie zawalił), bo dzisiaj oprawcy mają emerytury kilkakrotnie wyższe od swoich ofiar i wcale nie chodzi o ich całkowite odbieranie tylko o zrównanie, czyli pan ?oficer?, który torturował i czasami nawet zabijał będzie teraz dostawał taką samą emeryturę jak hutnik czy nauczyciel. Dodatkowo, to naprawdę wzruszające, jak ubeckie lobby zaczęło nagle martwić się o sprzątaczki. Czyżby nawet one w polskich przybudówkach sowieckich służb dostawały uprzywilejowane, kilku- kilkunastotysięczne emerytury, tak jak oficerowie ? :) Poza tym nie przejmuj się tak bardzo, gdyż zapewne nasz czcigodny Trybunał Konstytucyjny, jak to ma w zwyczaju, przyjdzie ubecji z pomocą. Biorąc pod uwagę, że jest to zupełny offtop, tak więc nie zamierzam z tobą na ten temat więcej dyskutować. Na przyszłość jednak, zanim napiszesz kolejną bzdurę na temat IPNu, przynajmniej postaraj się zapoznać z faktami, bo jeszcze ktoś pomyśli, że twoje ciągłe i zajadłe ataki na tą szacowną instytucję mają jakieś podłoże osobiste, a to byłby dopiero obciach.

BartoszP napisał/a:
atari classic napisał/a:

...Wykazałem wtedy ich nonsensowność ........ używasz argumentu .... i co więcej jak zwykle fałszywego...... że akurat IPNowi tak się podoba, tylko dlatego, że ustawodawca nałożył na niego, powyższą ustawą, takowy obowiązek..... zanim napiszesz kolejną bzdurę na temat IPNu ... ataki na tą szacowną instytucję mają jakieś podłoże osobiste, a to byłby dopiero obciach.

To też jest używanie gazetowych, chociaż z innych gazet, argumentów, walenie epitetami na lewo i prawo i zrównanie oprawcy z osobami, które miały ustawowy obowiązek pracy w miejscach wskazanych nakazem pracy i nie miały specjalnego wyboru.
Chodzi o nomen omen wybiórczą (a zapewne lubisz to określenie) zasadę "Mam ale nie pokażę ale musicie mi uwierzyć bo tak mówię".

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

Dely: nie mieszajmy polityki z Atari, nawet w bałaganie. Kłócić się na tematy polityczne możemy gdzie indziej. Dlatego proszę: skasuj, zamknij, cokolwiek.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

3

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

dlaczego? porozmawiajmy o zawładnięciu po '89 polskiej inteligencji przez sektę Angory z Michnikiem na czele, o tych wszystkich moralizatorach z Wyborczej, naginaniu i przeinaczaniu historii, wybielaniu nomenklatury komunistycznej, róźowych układach, fortunach ludzi z pzpr, którzy to na mocy dilu stali się biznesmenami...porozmawiajmy o tych wszystkich chu**ach i pier****nych złodziejaszkach... z tego miejsca pragne pozdrowić dziekana jednego z wydziałów na UG, który to w teczce o nr. ****/***** występuje jako TW "Lek"... CHCWD! ...porozmawiajmy o tym wszystkim, będzie ciekawie :/

Ostatnio edytowany przez gepard (2009-11-29 11:25:05)

gep/lamers^dial

4

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

Hm..... Dely oddzieliłeś większe gówno od bardzo dużego gówna. Lubisz to?? :)
Czy naprawdę musimy taplać się w gównie??

Moja opinia: usunąć i czym prędzej zapomnieć....

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

5

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

gepard napisał/a:

...porozmawiajmy o tych wszystkich chu**ach i pier****nych złodziejaszkach.../

To jest właśnie obecna retoryka zawładnięta ... no nie wiem czym. Czyżby w Polsce tajne i nie tajne służby zniknęły i nie działały ? Czyżby ci, którzy teraz  mienią się jedynymi prawymi i sprawiedliwymi nie zagrabiali Polski ? Czyżby nowe perony budowane "na wniosek narodu" i otwierane przez oficjeli  były czymś innym niż kiedyś gospodarskie wizyty ? Jednocześnie ci sami "...moralizatorzy..." relatywizują swoje poglądy wysyłając polskich żołnierzy na wojnę do Iraku lub Afganistanu aby wyplenić zło. Gloryfikują wielkiego socjalistę Piłsudskiego za jego poczynania zapominając jak wysłał niewygodnych sobie do Berezy Kartuskiej i raczej nie oczekiwał ich powrotu. Co więcej, nawet zapewniają o ciągłości tamtej i obecnej RP.
Prościej jest przywalić gównem i sugerować przynależności do dawnych służb lub jakieś osobiste zyski niż przyznać, że każda władza ma "za uszami" i zagarnia pod siebie. Oczywiście, że kiedyś było strasznie, tak strasznie, że do teraz należy się bać. Poczekajmy jednak kolejne kilkadziesiąt lat a zobaczymy jaka prawda wyjdzie na jaw o obecnych czasach.

Niestety od bieli do czerni jest wiele odcieni szarości.

6

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

przeczytaj ksiązkę Rafała Ziemkiewicza "Michnikowszczyzna - zapis choroby" a gwarantuję, że odnajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania...ale od dechy do dechy...zrozumiesz w końcu kiedy się zaczęło całe nieszczęście i jak zostałeś ładniutko zmanipulowany

albo Ci ułatwie:

http://tiny.pl/hxj79  <-wersja w mp3 czytana przez autora

gep/lamers^dial

7

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

Moje zdanie jest takie: niech pan Ziemkiewicz zostanie przy fantastyce, a nie dłubie przy polityce (nie obchodzą mnie jego poglądy - nie muszę się z nimi zgadzać). To pierwsze zdecydowanie lepiej mu wychodzi.

Powszechnie wiadomo, że kamień potrafi myśleć. Na tym fakcie opiera się cała elektronika.

Terry Pratchett - Równoumagicznienie

8

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

Gepard...nieznany mi jest twój wiek i nie wiem jaką masz świadomość czasów przełomu ale może powinieneś rozważyć, że sam jesteś sprytnie manipulowany z naciskiem na jesteś. Wiem, wiem...trudno to zaakceptować ale może twoi idole też dzięki takim jak Ty trybunom "jedynej słusznej  ponoć prawdy" zagrabiają Polskę.

9

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

Widzisz kolego, troche znam temat z każdej zapewniam Cie strony, kończę właśnie powoli historię na UG i zgłębiam jej arkana od lat. Te studia pozwoliły mi min.zacząć zwracać uwage na to co czytam, czyli kogo czytam. Są historycy obiektywni i nieobiektywni. Dlatego miast czytywać np. polecanego i gloryfikowanego Paczkowskiego, warto sięgnąć po coś mniej głośnego i obiektywniejszego. A najbardziej zdrowe są z zasady zagraniczne opracowania w temacie Polski (np. genialne Normana Daviesa), wolne od typowo polskiego spojrzenia pełnego złych emocji i kontekstów.

Co do wieku, no wiesz, strzeliło mi właśnie trzydzieści pięć wiosen, więc "przełomowe" lata dobrze pamiętam :/

gep/lamers^dial

10

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

voy napisał/a:

Moje zdanie jest takie: niech pan Ziemkiewicz zostanie przy fantastyce, a nie dłubie przy polityce (nie obchodzą mnie jego poglądy - nie muszę się z nimi zgadzać). To pierwsze zdecydowanie lepiej mu wychodzi.

No ja akurat mam zdanie diametralnie odmienne. Publicystyka Ziemkiewiczowi wychodzi zdecydowanie lepiej, a fantastykę to on porzucił dawno temu. Poza genialną "Michnikowszczyzną" poleciłbym jego ostatnią książke "W skrócie", jak na nasze czasy to wyjątkowo trzeźwe spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość.

BartoszP napisał/a:

Gepard...nieznany mi jest twój wiek i nie wiem jaką masz świadomość czasów przełomu ale może powinieneś rozważyć, że sam jesteś sprytnie manipulowany z naciskiem na jesteś. Wiem, wiem...trudno to zaakceptować ale może twoi idole też dzięki takim jak Ty trybunom "jedynej słusznej  ponoć prawdy" zagrabiają Polskę.

I to pisze człowiek, który broni ubeckich emerytur (oczywiście sprzątaczek)......normalnie ręce opadają.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

11

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

atari classic napisał/a:

I to pisze człowiek, który broni ubeckich emerytur (oczywiście sprzątaczek)......normalnie ręce opadają.

Wskaż, to zdanie gdzie bronię tych emerytur. Konkretne zdanie, skoro potrafisz czytać ze zrozumieniem. I postaraj się jako historyk podejść do tematu rzeczowo a nie obrażaj i oskarżaj o coś czego nie powiedziałem.
No i pełen szacun dla Ciebie skoro jako nastolatek już zagłębiałeś polską historię okresu przełomu '89. Naprawdę szacun.

Ostatnio edytowany przez BartoszP (2009-11-29 20:16:46)

12

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

Proszę bardzo:

BartoszP napisał/a:

A propos IPN właśnie uznał sprzątaczki i kucharki przedszkoli ówczesnych resortów za podlegające ustawom co oznacza, że będzie je prześwietlał i obniżał im emerytury itp. itd.

Pomijając fakt, że to co napisałeś jest totalną bzdurą, bo osoby podlegające ustawie ustala ustawodawca, którym IPN nie jest, to dokładnie takiego samego argumentu używa całe lobby ubeckie (SLD + Wyborcza). Oczywiście każdy srednio rozgarnięty człowiek wie, że nie chodzi im o sprzątaczki, które nie mają kilkutysięcznych emerytur. Zastanówmy się więc dlaczego oni tak nagle zaczeli przejmować się sprzątaczkami ? A może po prostu nawet im nie wypada w otwarty sposób bronić przestępców spod czerwonej gwiazdy ? LOL :)
A co do historyka i zgłębiania historii, to najwyraźniej pomyliłeś mnie z Gepardem, chyba że w ramach rewanżu jesteś w stanie zacytować moje wypowiedzi o tym świadczące ? :) Tak czy inaczej ochłoń trochę, to zdecydowanie sprzyja logicznemu myśleniu.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

13

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

A kogo to wszystko obchodzi?
O takim właśnie taplaniu się w gównie pisałem.... choć w sumie.... jak lubicie...
Ale ten smród na (a trochę i W) człowieku pozostaje.

Bla bla bla bla, bla bla bla. Bla bla bla - bla - bla. Blabla bleee.

14

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

Classic: ale z czego ja mam ochłonąć...IPN realizuje to co ustalił ustawodawca...bo to ta sama ekipa choć umieszczona w innych ośrodkach władzy. Skoro tak szermujesz tym, że realizuje tylko to co ustalił ustawodawca, to zawsze jest jakaś ustawa/przepis/ustalenia, które przyznają tym lub innym jakieś przywileje lub je odbierają i pozwalają pewnym grupom uzyskać przywileje. Jak każdy średnio rozgarnięty człowiek wiesz, że ustawa miała dotyczyć oprawców ale w swym zapamiętaniu tak została napisana, że nic nie winne sprzątaczki i kucharki zostały zakwalifikowane do tej samej grupy co oprawcy. Nie dziwi Cie, że z tym lobby, które tak opluwasz obecna opozycja tak łatwo wchodzi w konszachty z SLD w mediach ? Polityka rządzi się swoimi prawami.
Że ustawowy BBN staje się ostoją wszelkich "znajomych królika" i że ci znajomi za ileś lat dostana wysokie emerytury choć nie jest pewne czy są tego warci ? A dostana bo "ustawodawca tak ustalił" i im się należy.
I jacy ONI zaczęli się przejmować sprzątaczkami bo ja nie wiem? Zacytowałem jedynie informacje radiową programu 3, na którym obecnie PiS kładzie łapę. Co do twojego cytatu, to wskaż gdzie bronię emerytur sprzątaczek. Konkretne miejsce.

Mam tez prośbę: przestań przylepiać mi łatkę ubeka czy tez sbeka. Ja nie używam wobec Ciebie określeń ogólnie uznanych za obraźliwe.

P.S. Sorry, źle zacytowałem...masz rację.

15

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

W pierwszej kolejności sedno problemu. Otóż mylisz się, IPN to nie żadna władza, tylko w większości historycy starający się dojść do prawdy. Obecna realna władza ich nienawidzi bo ośmielają się pisać prawdę o świętych krowach (vide Wałęsa) a niektórzy nawet stracili przez to pracę (np Cenckiewicz). Państwo natomiast powinno nadawać przywileje osobom zasłużonym, a chyba trudno do takich zaliczyć bezpiekę, która była moskiewską przybudówką gnębiącą polskich obywateli. Ustawa została źle skonstruowana ? Bywa i tak, ale dlaczego nie przypierniczasz się do parlamentu, który jest za to odpowiedzialny, a zamiast tego chrzanisz głupoty o IPNie ? Przypominam Ci, że obecnie rządzi koalicja PO + PSL, tak więc główne pretensje kieruj do nich. IPN MUSI WYKONYWAĆ UCHWALONE PRAWO NAWET GDY JEST ZŁE, BO TAKI MA OBOWIĄZEK I NIE MA NIC DO GADANIA. Natomiast Tusk i reszta platfusów od dawna stara się udupić Kurtykę i IPN (np. regularnie zmiejszając budżet) tak więc opowiadanie że jest to ta sama "władza" jest niczym więcej tylko bajaniem.
Dalej reszta twojej wypowiedzi, czyli próba zamulenia wątku, bo jak zaczniemy tutaj dysputować o mechanizmach władzy to nam życia nie starczy. Że w BBNie są "znajomi królika" ? A pewnie że są. Byli za Wałęsy, Kwaśniewskiego są za Kaczora i będą za każdego następnego polityka. Tak działa demokracja na całym świecie, partie wygrywające wybory obsadzają stanowiska swoimi ludźmi, czy nam się to podoba czy nie. PIS dogadał sie z czerwonymi w sprawie TV, faktycznie.....tylko dlaczego tak się stało ? Otóż Donek dał ciała i w biały dzień wydymał SLD i PSL (zrywając z nimi umowę) tak więc inna konstelacja była po prostu niemożliwa. Poza tym Donek sądził że czerwoni są skazani tylko na niego, no i niestety przeliczył się (nie po raz pierwszy zresztą). Na programie 3 obecnie łapę trzyma PO, od kiedy wywaliła Skowrońskiego, czyli człowieka który przywrócił 3ce dawny blask. Nie trzeba nikogo przekonywać że Skowron nigdy nie był żadnym politykiem, a poleciał dlatego, że był mianowany w "niewłaściwym czasie". Obecna "koalicja medialna" wprawia Cię w ździwienie ? A co powiesz na dotychczasową PO + "faszysta" Farfał. Z jednej strony gazety prorządowe (Wyborcza, Polityka, Newsweek) trąbiły jaki to z niego okropny naziol a z drugiej strony Donek i całe to towarzych stawało na głowie, żeby go przez przypadek nie zwolnić. To dopiero była schizofrenia. :)  Na koniec przypominam, że sednem problemu jest propaganada antyIPNowska, ktora z taka lubościa uprawiasz. Ja się z tymi farmazonami nie zgadzam i daję im odpór. TYLE.

Dziękuję za wspólnie spędzone chwile... Na szczęście, póki co odejście z forum uważam za niemożliwe do realizacji. Jeszcze długo tak będzie... Witam.

16

Odp: Instytut oraz inne przyległości (odgałęzienie wątku Quo Vadis scena?)

a ja sie jednak ciesze, ze nie wszyscy zajmuja sie tutaj rozliczaniem przeszlosci (vide dzien swira/modlitwa polaka - bo wlasnie obaj ja odprawiacie) i patrza jak tu komu dosrac, tylko robia cos konstruktywnego, aby jednak bylo im lepiej
i nie trzeba tu robic tego "dla kraju" - wystarczy robic dla siebie...
pocieszenie przyjdzie mi znalesc w smierci ktora kiedys kazdego scignie - ale pewnie ci ktorzy nadejda znow beda chcieli cos rozliczac... ot sarmacka szabelka...

zenua

przechodze na tumiwisizm