1

Temat: Pytanie o imprezę.

Witam Serdecznie,

Na przełomie stycznia/lutego wraz z kumplem nosimy się z zamiarem organizacji imprezy dla miłośników 8 bitów.
Lokalizacja to podwarszawski Wołomina (spokojnie :) ). Miejsce - lokalny dom Kultury wraz z całym zapleczem (kuchnia,WC). Sala jest w stanie pomieścić około 200-300 osób. Strzeżony parking oraz bliskość całodobowego sklepu monopolowego to dodatkowe atuty :) Nagłośnienie , rzutniki , ekrany - to tzw all included. ( sala jest ogrzewana :))
Jako świeżak w kwestii organizacji tego typu imprez jestem na etapie zbierania informacji od samych zainteresowanych. Wszelakie uwagi na co warto zwrócić uwagę i co jest potrzebne uczestnikom żeby dobrze czuli się w trakcie spotkania są dla nas bardzo ważne. Dążymy do tego aby miało to charakter weekendowego spotkania czyli sobota - niedziela. Jednym z założeń jest niestety dzień otwarty dla gawiedzi. To warunek sponsorski więc jest nie do przeskoczenia. Impreza ma na celu pokazanie , że świat 8 bitów to nie jakaś legenda z przeszłości ale nadal coś żywego i mającego się całkiem dobrze.
Będę bardzo wdzięczny za wszelakie sugestie i podpowiedzi. Mam nadzieję , że dzięki Państwa opiniom uda się przeprowadzić tą imprezę i na stałe wpiszę się do środowiskowego kalendarza.
Proszę się nie sugerować wzmianką o sponsorze. Budżet nie jest kosmiczny więc niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić hawajskich pań lekkich obyczajów walczących w kiślu :))).

Pozdrawiam,
Tomek.

2

Odp: Pytanie o imprezę.

jak dla mnie to termin za blisko SV 2k10 ... później pewnie będzie forever ....

poczytaj sobie dział zloty to jest tam bardzo dużo infromacji o tego typu naszych imprezach.

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-11-26 13:33:19)

3

Odp: Pytanie o imprezę.

Aj waj, normalnie nie mozna sie od party opedzic ostatnio ????

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

4

Odp: Pytanie o imprezę.

Termin jest póki co ruchomy. Zapomniałem dodać , że blisko mamy kryty basen co w niedzielny poranek może być zbawienne.
Nigdy nie miałem okazji bywać na tego typu imprezach stąd też moje pytania. Czytając poszczególne posty dotyczące imprez póki co wywnioskowałem , że z rzeczy zupełnie podstawowych ze strony organizatora to zapewnienie stanowisk pod sprzęt z dostępem do prundu (ale to chyba oczywiste).
Możliwości noclegu są póki co dwie. Albo klasyczne wydanie czyli śpiwór+karimata/harcerska polówka, na oddzielnie do tego celu przygotowanej sali lub też wykupienie sobie noclegu w hotelu , który jest zaledwie 300m od miejsca gdzie planujemy imprezę.(szczegóły cenowe wkrótce). Prywatny autobus kursujący na linii Warszawa Domy Centrum - Wołomin zatrzymuje się pod samymi drzwiami wejściowymi do "lokalu".Cena biletu to zawrotne 4pln. Ale to szczegóły nad którymi pracujemy.
Impreza w/g naszego założenia ma mieć raczej charakter towarzyski. Chcemy aby udział w imprezie był zupełnie darmowy jednocześnie starając się o to żeby za hasłem "za friko" nie kryły się tylko przedłużacze z prundem ale coś dla duszy i ciała.

Odp: Pytanie o imprezę.

Dręczy mię pytanie z jakiej konkretnie platformy wywodzą się organizatorzy.

Nie chce mi się wierzyć, by ktoś bez tzw. 'korzeni' (KuntaKinte) wykładał kasę na tego typu imprezę.

Pytam z resztą z czystej ciekawości.

Ostatnio edytowany przez YERZMYEY/HOOY-PROGRAM (2010-11-26 15:07:42)

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.

6

Odp: Pytanie o imprezę.

i ja tysz...
Ale jeszcze jedno:
-może szanowni organizatorzy najpierw niech się przejadą na taki zjazd/zlot/party...

Ostatnio edytowany przez AS... (2010-11-26 15:21:25)

7

Odp: Pytanie o imprezę.

Eeee, na miejscu sie okaze ze sala jest ale po 400 zl od lebka plus prund i zuzycie podlogi  ale za to jest basen, SPA,energo-bio-fizjoterapeuci i woda z magicznego zrodelka. Ogolnie ktos z naszych trolluje mam wrazeni albo jakas magiczna przegladarka zindeksowala ludzi ktorzy jezdza na zloty i teraz sa efekty. Wczoraj czy przedwczoraj ktos Wigilie proponowal.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: Pytanie o imprezę.

Już odpowiadam:

Organizatorem głównym jest jeden z miejskich portali. Człowiek , który go założył wywodzi się z Timexów a Ja jestem raczej zwolennikiem rywalizacji w Decathlon niż w Counter Strike'a :) . Jest jeszcze kilka innych osób pałających rządzą organizacji takiej imprezy. Każdy z nas wywodzi się z Atari. Mam nadzieję , że jest to wystarczająca odpowiedź.
Co do finansowania. Nasze miasto jest małe i każdy z każdym się tutaj zna. Więc impreza organizowana jest na zasadzie , że kolega prowadzący bar może nas wspomóc cateringiem i rollbarem a znajomy od serwisu komputerów użycza rzutnika. Dyrektor placówki w której chcemy przeprowadzić imprezę jest człowiekiem bardzo otwartym na nowe wydarzenia i też podchodzi do sprawy bardzo życzliwie. Tak więc nie stoi za nami kasa ani poważni sponsorzy ale raczej chęć spotkania się z ludźmi , którzy mają te same zainteresowania. Mamy nadzieję , że jeśli impreza dojdzie do skutku uda nam się spełnić oczekiwania gości i sprostać ich życzeniom w taki sposób żeby miło wspominali nasz event i chętnie przyjechali po raz kolejny.

9

Odp: Pytanie o imprezę.

no i  pewnie kilka osób trollujących wyżej, zdziwiło się "z deka" po tej odpowiedzi :)
wpadnij do Gdańska na SillyVenture (grudzień) to podpatrzysz to i owo. Niemniej szacuneczek za chęci do organizacji imprezi i 3mam kciuki!

gep/lamers^dial

10

Odp: Pytanie o imprezę.

n4spd napisał/a:

Dyrektor placówki w której chcemy przeprowadzić imprezę jest człowiekiem bardzo otwartym na nowe wydarzenia i też podchodzi do sprawy bardzo życzliwie.

Ojojoj, po takim wydarzeniu to może już jednak nie podchodzić życzliwie :P

11

Odp: Pytanie o imprezę.

Może i faktycznie lepiej niech nie podchodzi :)
Pan Dyrektor też jest wysokiej klasy "animatorem" więc jakąś nić porozumienia z pewnością znajdziemy. :)

12

Odp: Pytanie o imprezę.

no wlasnie tego bym sie obawial, bo jakby nie patrzec poza tym ze taki zlot atarowcow jest dosc nieszkodliwy (chyba ze dalej zarzygane sa kible na party - ale nie sadze bo dziady w wiekszosci teraz juz z nas sa ;)) to jest to dosc "niereprezentacyjna" impreza i dla szarego czlowieka w stylu soltys czy wojt moze wiac sandalem i z jego wizji dozynek zrobi sie obciach ;P

Atari800XL 130kb, Atari130XE, Atari65XE, SIO2SD, Atari 1040STe, Atari 2600, Atari 7800

13

Odp: Pytanie o imprezę.

Impreza nie jest w żaden sposób powiązana z włodarzami naszego miasta. Nie staramy się o dofinansowanie z kasy miejskiej bo rodzi to pewne zobowiązania o , których piszę insert. Tak jak już wcześniej wspomniałem organizacja jest na zasadzie "składkowej". Impreza ma mieć luźny charakter i przebieg. Wspomniałem wcześniej o dniu otwartym dla gawiedzi. Mam nadzieję , że uda się przewalczyć i zdjąć ten punkt z porządku imprezy. Czytałem wiele dobrego o Grzybsoniadzie i do czegoś po trosze zbliżonego chcemy dążyć.
Na sali w której mam nadzieję się spotkamy często organizowane są imprezy urodzinowe i wszelakiej maści przyjęcia tak więc kible widziały już wiele a ekipa sprzątająca to wyspecjalizowana i dyskretna para sympatycznych emerytek. Panie nie robiły nigdy większego problemu nawet kiedy po degustacji win ktoś Wucecie "namalował" flagę na podłodze.
To na chwilę bieżącą tyle. Najbardziej interesuje mnie strona techniczna. Czego jako organizatorzy powinniśmy zapewnić jak najwięcej żeby było git. I na co zwrócić szczególną uwagę.
Mimo najszczerszych chęci nie uda mi się dotrzeć do Gdańska. Bardzo żałuję bo podpatrzenie takiej imprezy z pewnością dało by nam świeży ogląd na sprawę.

14

Odp: Pytanie o imprezę.

Kolego Tomku, a może tak więcej o sobie? :) Xywka dosyć ciekawa "need 4 speed", ale na pewno nie kojarzy się z 8-bitowcami :) W pierwszym poście napisałeś, że "Jednym z założeń jest niestety dzień otwarty dla gawiedzi. To warunek sponsorski więc jest nie do przeskoczenia", w ostatnim natomiast - "Wspomniałem wcześniej o dniu otwartym dla gawiedzi. Mam nadzieję , że uda się przewalczyć i zdjąć ten punkt z porządku imprezy". Szybko zmieniasz zdanie.

Nie zrozum mnie źle. Wszelkie inicjatywy mile widziane. Obawiam się jednak, że jest już wystarczająco "ciasno" jeśli chodzi o tego typu imprezy (zagraniczne zloty na wiosnę, polskie w lato i polskie w zimie). Chyba, że to impreza podobna do Forever - wszystkie 8-bitowce?

Pozdrawiam i oczywiście zapraszam na Silly Venture 2k10. Na miejscu udzielę Tobie wielu rad.

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2010-11-26 18:01:27)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

15

Odp: Pytanie o imprezę.

n4spd: sądzę, że powinieneś więcej napisać o planach i rzucić więcej konkretów - jeżeli o zlocie organizowanym przez siebie pisze np. Rysiek, Vasco, Grey, McMaster czy Eijk, to ludzie wiedzą czego można się spodziewać, osoba która robi to po raz pierwszy a poza tym jest osobą totalnie nową w środowisku aby zdobyć zaufanie, musi nieco bardziej uchylić "rąbka tajemnicy".

16

Odp: Pytanie o imprezę.

Witam i odpowiadam:

Co do dnia otwartego dla gawiedzi upiera się przy tym pomyśle wspominany już wcześniej Pan Dyrektor MDK'u. Póki co pracujemy nad nim. Początkowo upierał się okrutnie przy tej koncepcji ale stopniowo zaczyna mięknąć więc jest cień szansy , że ten wrzód przepadnie. To w jego przypadku dosyć zrozumiałe , że chce promować imprezę organizowaną w jego placówce. Pomińmy już ten wątek i wstępnie uznajmy , że sprawy nie było :) Najwyżej postaramy się o przeniesienie imprezy w inne miejsce. Cały czas trwają pertraktacje z szefem MDK'u.
Ksywka faktycznie mało 8 bitowa. Ale jakoś się do niej przyzwyczaiłem i mówiąc szczerze nie pomyślałem nawet o stopniu jej spowinowacenia z ośmioma bitami.
Impreza tego typu od wielu lat chodzi mi po głowie. Kiedyś znajomi na początku lat 90 organizowali lokalne giełdy komputerowe i było to świetną okazją do spotkań.Giełdy połączone były ze spotkaniami użytkowników Amigi , Commodore , ZX Spectrum,Atari i generalnie co kto miał. Zapało mi to w pamięć bo jako kajtol musiałem dobre trzy kilometry taszczyć na spotkanie telewizor Unitra Vela 203. Służy mi po dziś dzień. Ale jak przystało na weterana jest odpalany raz na jakiś czas.
Wychodzę z założenia , że fajnie by było spróbować odtworzyć tamten klimat. Staramy się doprowadzić do takiej imprezy tylko po to żeby się dobrze bawić i fajnie spędzić czas poznając nowych ludzi związanych ze środowiskiem 8 bitów. Kolega , który jest głównym inicjatorem całego zamieszania ma za sobą dosyć bujną przeszłość demoscenową wraz ze swoim dzielnym Timexem2048 ze stacją dysków FDD3000 .
Cały czas debatujemy nad ostatecznym kształtem imprezy dlatego też nie jestem póki co w stanie podać żadnych dodatkowych informacji.
Co do mnie. Niezmiennie moje dzielne 65XE + XCA12 , które dostałem na komunię , dostarcza mi wiele radochy. Produkcje Mirage , LK Avalon , ASF czy pojedynki we wspomniany już Decathlon to coś co mimo upływu lat łykam nadal jak młody pelikan.
Dziękuję wszystkim za porady i postaram się wkrótce przedstawić proponowany plan imprezy wraz z przybliżonym terminem.
Pozdrawiam
Tomek

17

Odp: Pytanie o imprezę.

.. powtarzam to, co jeden z przedmówców. Jeśli chcesz zobaczyć więcej niż pięciu "scenowców" ze sprzętem, to zmień termin. Niebawem odbędzie się SillyVenture - w marcu Forever, przełom lipca / sierpnia Głuchołazy. Lepiej czasem odczekać i dobrze wszystko przygotować nawet, jeśli termin jest odległy.

Pierwsze pytanie do Ryśka, czy organizuje Głuchołazy 2011, bo od tego osobiście bym rozpoczął dywagacje w temacie terminu organizacji party :) ... a zrobisz, jak uważasz ;)-

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

18

Odp: Pytanie o imprezę.

Pin, a Wy w tym roku nie robicie Krakowa?
No i chyba wszyscy zapomnieli o Grzybsoniadzie podajac terminy roznych uruczystosci Atari :P

19

Odp: Pytanie o imprezę.

no - i Grzybsoniada :)


Kraków zrobimy w takim terminie w którym nie będzie niczego w odległości 3 miesięcy. Czyli np., jeśli odpadnie zimowa impreza w 2011 na ten przykład. Nie będę nikomu się wpi*ł w okolicy czasu innego party ;)-

.. innym problemem jest ostatnia frekwencja w Krakowie. Miejsca było "na styk", bo myślałem że przyjedzie mniej - a miałem totalnego "fula" w tych katakumbach, co sztabo-party się odbyło :)  -  ale oceniam, było nieźle :) Reasumując, nadało by się inne, bardziej pojemne lokum.

Ostatnio edytowany przez Pin (2010-11-26 23:49:17)

ADRES: pin@atari.pl - konto zlikwidowane. Aktualny adres: pin(at)atari8.info

Odp: Pytanie o imprezę.

Pin napisał :(Pierwsze pytanie do Ryśka, czy organizuje Głuchołazy 2011)  organizuje, jak zwykle ostatni weckend lipca ,kiedy to wypada jeszcze w kalendarz nie spojżałem.
ps. 29-31.07.2011r.  wszystkich serdecznie zapraszam :)

Ostatnio edytowany przez Ryszard Mauersberg (2010-11-28 10:00:54)

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

21

Odp: Pytanie o imprezę.

Pin napisał/a:

w tych katakumbach

Pin: ale ta piwnia miala klimat :)

22

Odp: Pytanie o imprezę.

Pin napisał/a:

no - i Grzybsoniada :)
.. innym problemem jest ostatnia frekwencja w Krakowie. Miejsca było "na styk", bo myślałem że przyjedzie mniej - a miałem totalnego "fula" w tych katakumbach, co sztabo-party się odbyło :)  -  ale oceniam, było nieźle :) Reasumując, nadało by się inne, bardziej pojemne lokum.

NIEEEE! Ja chce w katakumbach! Tam bylo naprawde cholernie klimatycznie :)
Pamietam jak zamawialem pizze i jak podalem ul. i nr domu to pan zapytal o nr mieszkania, na co ja odpowiedzialem niewyraznie "wiem pan, my tak sobie z kolegami w piwnicy siedzimy" :D

Co najwyzej trzeba sprawdzic gdzie w poblizu sa jakies tanie hostele z pokojami 8-osobowymi i nocleg sie troche rozladuje.

Ostatnio edytowany przez nosty (2010-11-28 15:40:56)

23

Odp: Pytanie o imprezę.

Ad rem, Mości Panowie, ad rem. Temat jest o party w Wołominie. Zjechaliście chłopaka z góry na dół, że zły termin, złe to, złe śmo. Kto nie chce - niech nie przyjeżdża. To party ośmiobitowe, a nie wyłącznie atarowskie, więc będzie sporo innego sprzętu, co warto obejrzeć. Ja tam będę.

Nikt nam lekkiego życia nie obiecał i słowa dotrzymał.
8bitów ; dereatari
Apple Hadware

24

Odp: Pytanie o imprezę.

jer: każdej takiej inicjatywie można jedynie przyklasnąć :) myślę, że nikomu nie zależało na tym, aby kogokolwiek zniechęcać. padło kilka ważnych pytań (np. kto jest organizatorem imprezy - n4spd osoba bliżej nieznana atarowcom) i informacji o "gęstości" imprez. skoro kolega "n4spd" napisał że jest w tych sprawach nowicjuszem, to dobrze żeby wiedział jak sprawa wygląda. jeśli uda mu się wstrzelić w termin - super. ale ktoś musiałby tu chyba ustąpić :) sam nie wykluczam pojawienia się na takiej imprezie - czekamy na konkrety :)

jako organizator SV2k10 życzę wszystkim pozostałym kolegom - Grzybsonowi, Ryśkowi i n4spd wielu udanych imprez. W końcu cel mamy wspólny :D

Ostatnio edytowany przez grey/msb (2010-11-28 23:18:02)

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

Odp: Pytanie o imprezę.

n4spd napisał/a:

Kolega , który jest głównym inicjatorem całego zamieszania ma za sobą dosyć bujną przeszłość demoscenową wraz ze swoim dzielnym Timexem2048 ze stacją dysków FDD3000 .

A jaki miał pseudonim scenowy?????

Trzy najpopularniejsze w Polsce platformy 8-bit: Piwo, Wino i Wódka.
http://ym-digital.i-demo.pl/ - http://yerzmyey.i-demo.pl - https://soundcloud.com/yerzmyey
ŻADEN DOBRY UCZYNEK NIE UJDZIE BEZ KARY.