1

Temat: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

Pobrazłem ze strony Bacardi'ego Robbo Konstruktora który ponoć powinien być o.k. Po rozpakowaniu jest to plik Robbokon.xfd. Odpaliłem to pod emulkiem Atari800Win 3.0 i też kopią mi się murki.

Może coś źle robię, może to dobrze działa pod innym emulatorem.

Pomocy.

A może i ta wersja się kopie i jeżeli naprawdę macie w 100% sprawną i przetestowaną  wersję gdzie i nie kopią się murki, a efekt pracy  dobrze się zapisuje jako samodzielna gra to wyślijcie mi to na ptomb@hoga.pl.
Nie zapomnijcie podać jak i pod czym to odpalać

Z góry dzięki

2

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

Po rozpakowaniu jest to plik Robbokon.xfd. Odpaliłem to pod emulkiem Atari800Win 3.0 i też kopią mi się murki.

Może coś źle robię, może to dobrze działa pod innym emulatorem.

Pomocy.

Z góry dzięki

wejdz na http://www.atari8.prv.pl/ tam jest wersja w postaci *.atr
i a ta co ją zassałeś na pewno jest dobra bo sam ją testowałem ;))

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

3

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

Piguła pomocy!!!
Zassałem też ze strony, do której podałeś mi linka i też ten sam dziwny problem z murkami.
Więc jeżeli wersja jest O.K. to ja mam coś nie tak z emulacją.

Napisz mi jakiego emulatora używasz do Konstruktora, podaj jego dokładną wersję oraz dokładny opis konfiguracji tego emulatora i całą procedurę odpalania Konstruktora.

Z góry dzięki

4

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

Wydaje mi się, że to chyba jeden z tych do dziś nierozwiązanych problemów z niesprawnymi wersjami programów. Mnie także nie działa Robbo Konstruktor pobrany zarówno ze strony Mr.Bacardi'ego jak i Vasca, czy z innych. Istnieje chyba sprawna jedynie wersja kasetowa gry. Niestety obecnie emulatory Atari na PC nie dysponują jeszcze możliwością nagrywania do plików .CAS, jednak oferują już możliwość odczytu z takich plików. Warto więc chyba zachować w swoich zbiorach wersję kasetową, bo chyba można mieć nadzieję, że i w tą możliwość zostanie wyposażona przyszła wersja. Oto miejsce skąd można ściągnąć wersję kasetową: http://xlent.nostalgia.pl/software/game … /r0036.zip

Najlepszym emulatorem Atari jest Atari800Win3.0. Można go pobrać z kilku miejsc, oto jedno z nich: http://atariarea.nostalgia.pl/PLus/downloads_pl.htm

5

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

A nie lepiej spróbować odpalić to na Atari?

6

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

A nie lepiej spróbować odpalić to na Atari?

hehe, w sumie dobry pomysl ;), ale jezeli ktos sie go niestety pozbyl ? ;(

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

7

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

A nie lepiej spróbować odpalić to na Atari?

hehe, w sumie dobry pomysl ;), ale jezeli ktos sie go niestety pozbyl ? ;(

mam dobrą i złą wiadomość :

dobra to taka, że owa wersja Robbo jest sprawna, sprawdziałem przy pomocy SIO2PC i oryginalnej Atarynki - murki, kolory, zapis na czysty dysk itp wszystko działa

zła to taka - że pod Emulatorkiem program już tak się nie zachowuje .... wiec puki co na emulatorze się nie pobawicie - w wolnej chwili sprawdze jeszcze jak zachowuje sie ten programik przy roznych konfiguracjach emul'a moze tam jest gdzies pies pogrzebany ;)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

8

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

hehe, w sumie dobry pomysl ;), ale jezeli ktos sie go niestety pozbyl ? ;(

To najwyzszy czas wydac te 30PLN na allegro.

9

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

hehe, w sumie dobry pomysl ;), ale jezeli ktos sie go niestety pozbyl ? ;(

To najwyzszy czas wydac te 30PLN na allegro.

mnie na szczescie ten problem nie dotyczy, bo posiadam 800xe :>
ale moze kolega pawian juz sie pozbyl atarki ? ;(

[code]--------------- daVid -------------
---------- david@scene.pl ---------
-- GG: 470569 -+- ICQ: 152532728 --
--------- IRCnet: #atari8 ---------[/code]

10

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

Na stos z nim!

11

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

a pozniej na tortury :!:

Lynx I / Mega ST 1 / 7800 / Portfolio / Lynx II / Jaguar / TT030 / Mega STe / 800 XL / 1040 STe / Falcon030 / 65 XE / 520 STm / SM124 / SC1435
DDD HDD / AT Speed C16 / TF536 / SDrive / PAK68/3 / Lynx Multi Card / LDW Super 2000 / XCA12 / SkunkBoard / CosmosEx / SatanDisk / UltraSatan / USB Floppy Drive Emulator / Eiffel / SIO2PC / Crazy Dots / PAM Net
http://260ste.atari.org

12

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

a pozniej na tortury :!:

pejczem go pejczem .........

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

13

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

Panowie - zamiast dyskutować o posiadaniu i nieposiadaniu małego Atari może lepiej będzie popracować nad problemem.
I mam dobre newsy co do wersji dyskietkowej.
Problemu z zapisywaniem układu planet nie udało mi się rozwiązać i działa nieprawidłowo. Ale tu jest rozwiązanie zastępcze i wystarczy w Atari800Win jego sprytną opcją zamrozić stan pamięci, a potem go wczytać i można dalej sobie w wolnym czasie pracować nad planetami. Opcja zapisu gry działa prawidłowo.
Natomiast co do problemów z murkiem (brak możliwości wyboru wzoru murka, a ponowne najechanie na murek w menu kasuje zawartość całej planety) też jest proste rozwiązanie problemu. W Atari800Win należy wyłączyć opcję fast access disk (czy jak to się tam nazywa) i Konstruktor wczytuje się z wiadomych powodów kilka sekund dłużej a problem z murkiem znika. Z niewiadomych powodów problem z murkiem występuje  tylko przy włączonej tej opcji.

14

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

Mam RobboKonstruktora na kasecie w formacie Turbo2000. Wgrywa się normalnie. Ale po paru chwilach użytkowania zaczyna 'świrować' - kasuje stworzone plansze, miesza kolory, wiesza obsługę. Głównym mankamentem jest jednak brak współpracy z systemem Turbo - całkowicie! No to po co ktoś przegrał go na kasetę?! (To nie taka 'zwykła' kaseta - to jakiś taki oryginał).

15

Odp: ROBBO KONSTRUKTOR - POMOCY!!!!!

marok napisał/a:

Niestety obecnie emulatory Atari na PC nie dysponują jeszcze możliwością nagrywania do plików .CAS

To było 4 lata temu. :)

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE