Temat: sio2sd wersja smd...

Witam... aktualnie skończyłem testować wersję smd sio2sd.... płytka mniejsza - bardziej nadająco się do montażu wewnątrz jakieś obudowy czy też nawet samego szaraczka....

http://marcinprusisz.pl/allegro/sio2sdsmd/sio2sd_smd1.jpg

http://marcinprusisz.pl/allegro/sio2sdsmd/sio2sd_smd2.jpg

http://marcinprusisz.pl/allegro/sio2sdsmd/sio2sd_smd3.jpg

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

2

Odp: sio2sd wersja smd...

nie wiem czy dobrze widze ale sciezki chyba mozna jeszcze troche inaczej poprowadzic i zrobic ja mniejsza.

3

Odp: sio2sd wersja smd...

pomarudze

czemu od spodu dales elektrolity? z gornej strony masz zlacze dla wyswietlacza, ktore same w sobie daje ci wysokosc calosci, to do tej wysokosci "gwarantowanej" dolozyles sobie wyp* od spodu
dales 2 zlacza do wyswietlaczy - fajnie
mniej fajnie ze te drugie jest rownolegle do pierwszego, bo wyswietlacz bedzie mial je na krotszym boku, a wiec i obudowe trzeba bedzie zmieniac
ile bedzie wystawac karty, jesli zlozysz ten wyswietlacz na zdjeciu z plytka i zamkniesz calosc w obudowie?
nic?
2mm?

przechodze na tumiwisizm

4

Odp: sio2sd wersja smd...

Wrzucone są elektrolity bo w TME nie mieli smd tantalowych - które wyglądają jak troche grubszy rezystor.

Są 2 typy złącza bo jeżeli ktoś będzie chciał wrzucać sobie to w obudowe - to w prosty sposób zaciśnie sobie taśme na wtyku IDC a drugą stronę taśmy przylutuje do wyświetlacza. Wówczas nie ma żadnego problemu
aby kupić obudowę która na szerokość pomieści LCD (one przecież mają 4 otwory do przymocowania śrubami i dystansami np. do górnej części.

Sama płytka może być w innym miejscu. A zmontowany układ to tylko prototyp - aby sprawdzić czy wszystko śmiga jak należy.

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

5

Odp: sio2sd wersja smd...

skoro tak, to przeprojektuj
argument ze moge sobie wrzucic do srodka tone kabla mnie osobiscie nie przekonuje
wole sobie zycie upraszczac nizli komplikowac - piszesz "jakas obudowa" - a jaka?
kazda ma jakis rozstaw otworow montazowych i wypustek
oczywiscie chyba ze mowa o pudelku po butach - tam powinno sie zmiescic
reasumujac, zrob tak, zeby to wygladalo jak polskie sddrive nuxx

przechodze na tumiwisizm

6

Odp: sio2sd wersja smd...

od kiedy Candle stał się tak aktywny żaden "bubel" nie przejdzie ;)

*- TeBe/Madteam
3x Atari 130XE, SDX, CPU 65816, 2x VBXE, 2x IDE Plus rev. C

7

Odp: sio2sd wersja smd...

nie w tym rzecz
zreszta ja wcale nie jestem aktywny
rzecz w tym, zeby bylo co pokazac "sasiadom"
kuriozalna jest sytuacja, w ktorej sddrive rastera jest robione w stanach
sio2sd jest projektem open source (jesli nic nie stanelo autorowi na przeszkodzie by skonczyc umieszczanie materialow na serwerze sourceforge) i moglo by miec ladne opakowanie i cale to wsparcie, ktorego brak pigulasty zarzuca moim zabawkom
ale narazie to nie ma od czego zaczac

zdaje sobie sprawe z mnogosci ofert obudow, jakie sa w polsce produkowane, jak i ich slicznosci, czy dostepowi do rysunkow technicznych tych slicznosci, ale to jednorazowy wysilek
obudowy tego typu, jakie sa uzyte przy sddrive nuxx niestety trzeba by sprowadzac, a sztuka kosztuje 10 funtow :(

przechodze na tumiwisizm

8

Odp: sio2sd wersja smd...

A ja poproszę o gniazdo karty SD z wyrzutnikiem, albo lepiej: miejsca lutownicze dla obydwu gniazd.

Niestety gniazda z wyrzutnikiem i bez różnią się miejscem lutowania pinów... a ich cena jest b.zbliżona (około 5zł).

Ostatnio edytowany przez pajero (2009-03-14 19:12:49)

9

Odp: sio2sd wersja smd...

Piguła, popraw prowadzenie ścieżek tj. tam gdzie trzeba prowadź pod kątem 45st. a nie 90 !

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...