Temat: Interface do magnetofonu

Poszukuję dokumentacji interface umożliwiającego podłączenie do atari dowolnego magnetofonu. Za pomoc z góry dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

2

Odp: Interface do magnetofonu

Moment poczekaj, DELY lada chwila wrzuci na ATARIKI, materiały już mu posłałem,. A jak nie ten układ to mam jeszcze inne to Ci wyślę.

Odp: Interface do magnetofonu

Dziękuję.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

4

Odp: Interface do magnetofonu

Rysiek: już gotowe. Piwo wysyłamy do Zenona.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

Odp: Interface do magnetofonu

Serdeczne dzięki, piwo go nie minie. Apropos schematu, mam pytanie, czy ktoś robił taki interfac , czy była rozrysowana płytka . Proszę o "garść" szczegółów.

Wiedza na temat tego co było jest niezbędna w celu właściwej oceny tego co jest obecnie ,oraz kształtowania tego co będzie póżniej.

6

Odp: Interface do magnetofonu

Zenon/Dial napisał/a:

Moment poczekaj, DELY lada chwila wrzuci na ATARIKI, materiały już mu posłałem,. A jak nie ten układ to mam jeszcze inne to Ci wyślę.

A ja nie bardzo ten schemat rozumiem. Myślałem, że serial TTL w SIO działa na poziomach 0-5 V -> 5Vpp.
I ze schematu wynika raczej, że właśnie tak jest. To po co ta przetwornica i te "Bramki na płycie Atari"?

Dodam, że SIO2SD właśnie tak działa (0-5V) i działa.

Wg mnie można (tzn. mogę) skonstruować interfejs Atari oparty na AtTiny13 + 2 rezystory (dla ustalenia poziomu komparatora) + 2 kondensatory (odkłócający i wejściowy aby zlikwidować DC offset). Jest zapotrzebowanie?

Ostatnio edytowany przez qbahusak (2011-06-27 06:01:20)

7

Odp: Interface do magnetofonu

Przetwornica po to by wzmacniacze operacyjne zasilać napięciem symetrycznym
Pomysłodawca tak sobie to wymyślił.
W istocie, 0-5V i działa ale filtry na wzmacniaczach operacyjnych chodzą na plus/minus 8V
Opracuj schemat, zrób prototyp, wrzuć do Atariki, ktoś znajdzie i sobie zrobi