1

Temat: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Witam, w zamierzchłych czasach dorabiałem wejście sygnału zewnętrznego poprzez podłączenie kabelków do głowicy magnetofonu. Myślę, że w taki sposób można by podpiąć odtwarzacz mp3.

Zamierzam tego spróbować z moim jednym XC12, w którym pokleiły się paski - ale mam pierw pytanie, czy może ktoś z Was już tego próbował ? Czy wskazane jest użycie jakiegoś układu separującego ?

___
Press play on tape...

2

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Min. ArchieIl czegoś w ten klimat próbował, zdaje się że adaptera samochodowego (kaseta z głowicą) używał.

wszystkie trzy strony świata

3

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Archie już raczej na ten temat się nie wypowie...

Ok, stwierdziłem tak: typowa głowica ma zazwyczaj 4 wyprowadzenia: masa, wzmocnienie, sygnał wyjściowy L i R - wzmocnienie odcinam, sygnał z MP3 dołączam do odpowiednich kanałów, masę do masy, ustawiam na minimalną głośność i podkręcam, aż do usłyszenia "standardowej głośności" - powinno zadziałać bez szkodzenia elektronice...

___
Press play on tape...

4

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

EEe chyba nie przejdzie, glowica w magnetofonie ma calkiem inna czulosc, duuzo wieksza, juz bardziej podpiac te mp3 gdzies poza wzmacniaczem sygnalu z glowicy.Bo z wyjsciem audio z mp3 przesterujesz wzmacniacz i filtry.Ale temat ciekawy , tak mam spectrusia podlaczonego, gry z ipoda wgrywam. Zezuje na schemat XC12, jak czas pozwoli to jutro pokombinuje.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-04-30 19:21:23)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

5

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Zaxon, byłbym wdzięczny, jak będziesz miał czas, spojrzyj - i tak będę się do tego najwcześniej w poniedziałek dobierał

___
Press play on tape...

6

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

-->zaxon, tyle że atarynkowy magnetofon (w normalu) jest nieco bardziej skomplikowany od trumnowego czy komodowego (co innego jak już jest na turbo przerobiony - wtedy to praktycznie to samo ;) ).

wszystkie trzy strony świata

7

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Nie wiem, nie obiecuje, jako ze jetem prywatna inicjatywa to los mnie gna goni mnie ,jutro moge miec wolne i spokojnie pogrzebac a moze klient zadzwonic i 2 dni albo i 2 tygodnie  spedze w terenie. Ale sam temat mnie ciekawi, poza tym mam turbo Blizzarda od Zenona ktore juz dojrzalo w schowku i jest gotowe do zalozenia wiec jutro bedzie dzien zabawy z magnetofonami.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

8

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Właśnie! Zenona trzeba chwycić - on powinien wiedzieć, w którym miejscu podpiąć sygnał na płytce do Blizzarda z mojego magnetofonu! Nareszcie zdemontowane płytki na coś się przydadzą :D

___
Press play on tape...

9

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Maw, qruca bomba ,bylo w serious magazine ,opisane dokladnie. No chyba ze mk232 probujesz podlaczyc albo inne kasprzaki?

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

10

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Maw, mów ludzkim głosem. Chodzi o podłączenie interfejsu BLIZZARDA do magnetofonu?

11

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Zrobilem, dziala, wlasnie sie testuje.Pacman sie wgral , teraz probuje cos dluzszego zaladowac. Plik cas przerobiony na wav programem magotrans,wrzucony do telefonu , kabelek audio  podlaczony zaraz za glowica do bazy tranzystora Q3, dolozylem kondensator 1nF miedzy wejscie audio i mase. Glosnosc w telefonie na maximum. Zdjecia,niestety nedznej jakosci tutaj  http://picasaweb.google.com/zaxoniec/Atari.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

12

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

pacman????? a nie zaxxon?????

hex, code and ror'n'rol
niewiedza buduje, wiedza rujnuje

13

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Hmm... patrząc na fotki można stwierdzić iż kolega Zaxon siedzi w UK :) Zdradziły go gniazdka sieciowe :D

14

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Zaxon, a może jakieś dokładniejsze info, zdjęcie magnetu itp, żeby było wiadomo gdzie się wlutowywać? :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

15

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Zenon/Dial napisał/a:

Maw, mów ludzkim głosem. Chodzi o podłączenie interfejsu BLIZZARDA do magnetofonu?

ta, dokładnie o tym myślę - by wrzucić blizztape'y jako wav'y na kompa, odszumić i puścić odszumione na we układu turbo - ciekawi mnie, czy wtedy dało by się treść odczytać.

@Zaxxon: spróbuję i Twojego sposobu na cas-y przegrywane z kompa.

___
Press play on tape...

16

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Dely, zmienilem koncepcje, dzisiaj zmontowalem nowy uklad, poki co na plytce uniwerslanej.Normal wczytuje ok i wyglada na to ze blizzarda tez mozna dolaczyc, nie mam jak sprawdzic, przydalo by mi sie kilka gotowych wav z blizzardem, bo samo testowanie jest dosyc czasochlonne. (wgrywanie Road Race w normalu to prawie 20 minut). Jutro sprubuje zrobic normalna wytrawiana plytke ,przetestowac na innych playerach i skrobnac jakiegos manuala ze zdjeciami i schematem w sensownej jakosci. Pozdrawiam.

Update: Przetestowalem na telefonie plik wav 330 blokow Road Race bez problemow to samo na minidiscu wav skompresowany do ATRAC bez problemow sie laduje, trzeba sprobowac jak z mp3 bo te wav to strasznie duze.

Ostatnio edytowany przez zaxon (2008-05-05 00:07:14)

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

17

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

zaxon napisał/a:

Update: Przetestowalem na telefonie plik wav 330 blokow Road Race bez problemow to samo na minidiscu wav skompresowany do ATRAC bez problemow sie laduje, trzeba sprobowac jak z mp3 bo te wav to strasznie duze.

Spróbuj konwersję do OGG, ktoś tu już pisał, że MP3 nie działa. A jak i to nie da rady to zostają kodeki bezstratne - FLAC, Monkey's Audio albo WavPack.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

18

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Wlasnie wrocilem do domu po dwoch dniach a w zasadzie dwoch dobach w pracy 200 km od domu,  jutro mam nadzieje sie  sie zbiore i  zrobie dokumentacje w wersji prostej czyli kabelek do plytki w magnetofonie i w wersji dla ambitnych czyli po prostu kopia elektroniki XC12 z wywalonymi zbednymi rzeczami (sterowanie silnikiem, przedwzmacniacz, tor audio). Na usprawiedliwienie dodam ze w 2 dni zrobilem kompletna instalacje elektryczna w 2 pietrowym domu i na razie dzialam w innym zakresie napiec.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

19

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

"dawca" ruszył - z uszkodzonym turbo, z uszkodzonym silnikiem, ale ruszył - bezpośrednio podłączałem do głowicy, mp3 na razie nie dałem rady wgrać, muszę zobaczyć, co się z widmem dzieje, w każdym razie ADPCM daje radę (1 minuta == 1 MB mam 998 MB na mp3pl, więc starczy...)

___
Press play on tape...

20

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

hmm... zastanawiam się, od czego to zależy... niektóre wavy poprawnie przegrane nie chcą odpalać... czyżby wina źródłowych xexów ?

//EDIT: szlag mnie trafia... 1 na 10 z wykonanych wavów idzie - wykrzyknik wczytuje, przekłamań też nie ma, sprzęt zachowuje się tak, jakby czekał na jeszcze jeden blok, którego nie ma... obawiam się czy to nie wina playera...

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-10 16:25:36)

___
Press play on tape...

21

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Używaj opcji "Edytuj"

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

22

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

tak, znam tą opcję - spieszyłem się, więc drugi na szybciora wpisałem, coby nie uciekło :)

co do playerka: okazało się, że to wina firmware: poszedłem do rodziców ze sprzętem, zrobiliśmy sobie "popołudnie w styl retro" - podpiąłem playerka pod ich notebooka, wyjście notebooka pod "dawcę", "dawcę" pod atarynkę - i tą okrężną drogą udało się nam pograć w Super Cobrę, River Raid, Pengo, Zorro - niestety, dalej część wave'ów traciła synchro podczas wgrywania.

Wracając do playerka: firmware ma zapropramowane cross-fade'a na ostatnich 3ch sekundach - nijak nie da się tego wyłączyć, trzeba będzie dograć 3 sek. ciszy na końcu.

Wow, to było popołudnie, czysty dżeeeezzzz! (nawet dżoja wziąłem, po kilku kombosach ruszył) Niech mi nikt nie mówi, że emulator daje choć 1/10 tej radochy, co wgrywanie na oryginalu.

___
Press play on tape...

23

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Niech mi nikt nie mówi, że.... itd.  To wiemy od lat, dlatego trzymamy ten sprzęt rękami i nogami w pełnej gotowości.

24

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

http://www.carpentry.republika.pl/ ,wrzucilem tam moj manual jak podlaczyc mp3 do Atari.  Dziala bez zarzutu. MP3 tez wgrywa.

Dwa korce ziemniaków, gęsich jajek kopa, żeby móc to połknąć, tęgiego trza chłopa. GG3456993

25

Odp: Podłączanie mp3 playera pod magnetofon

Czy dobrze mi się wydaje, że jakby się uprzeć, to dało by się zrobić wersję mieszczącą się we wtyczce ? Trzeba by było piętrówkę zrobić... na tej uniwersalnej to za ładnie nie wygląda, no i wolałbym ją od spodu zobaczyć.

Ostatnio edytowany przez maw (2008-05-10 21:46:54)

___
Press play on tape...