1

Temat: Pomocy

Może ktoś mi pomóc rozbudować Atarynke ?
.... jestem atarowcem od niepamiętnych czasów , niedawno zakupiłem prawie nowe czytaj/ (nieotwierane )Atari 130xe ,jednakże z uwagi na mnogość opcji rozbudowy zależy mi jedynie na : zwiększeniu pamięci (320) , wmontowaniu w środek komputerka dysku 2,5(tak ażeby się zamykała obudowa o ile jest to możliwe) mógłbym w tedy grać w różne nowości na oryginale ,znajomym się pochwalić a tak pozostają jedynie kasety z stareńkimi grami które to z uwagi na ślad nakreślony przez czas zbyt dobrze nie działają ,z zakupem stacji także mam problem aczkolwiek prędzej czy później dostanę takową  na Allegro ,przydał by się także kabelek do linkowania Atari-Pc + programik i jakaś instrukcja,za pomoc oczywiście zapłacę ,pozdrawiam.






E-mail : kernav@wp.pl

2

Odp: Pomocy

Hm, zdaje się że zamontowanie 1MB wychodzi w tej chwili prościej i pewnie też taniej niż 320k.

Hitler, Stalin, totalniak, SSman, NKWDzista, kaczor dyktator, za długo byłem w ChRL, wypowiadam się afektywnie.

3

Odp: Pomocy

Polecam Sio2SD (taniej niż HDD) - do grania wystarczy. Wtedy FDD oraz kabelek do PC niepotrzebny.

Do środka 1MB, Q-MEG oraz może Stereo...

4

Odp: Pomocy

Jesli do grania to po co 1MB i Qmeg ?

5

Odp: Pomocy

Monsoft napisał/a:

Jesli do grania to po co 1MB i Qmeg ?

Tak, jak do grania to tylko konsola.

Dajcie spokój, człowiek spełnia swoje marzenia być może z dzieciństwa, a wy go za nogi ... 1 MB, Sio2SD (Sio2IDE), Qmeg, sprawdzenie poprawności GTIA - to podstawa którą warto wykonać w dziewiczym sprzęcie. Bogatsi zamontują sobie jeszcze stereo :)

--
Dhor/M.E.C.

6

Odp: Pomocy

Tak, tylko nikt właściwie nie odpisał na temat, czyli, że zrobi mu Atarkę. To samo miałem już chyba z 2 razy, a inni ludzie nie policzę nawet. Brakuje takiego serwisu, a przecież można by na tym zarobić...

: 404. Stopka not found

7

Odp: Pomocy

Cy-5: Ja chętnie Ci pomogę ale pod warunkiem dostarczenia elementów dyskretnych (pozostałe mam) no i samego kompa. Od ręki mogę ci zrobić zewnętrzny SIO2PC z oryginalnym wtykiem SIO. Co do SIO2IDE/SIO2SD też nie widzę przeciwskazań pod warunkiem dostarczenia płytki drukowanej. Kto odsprzeda/odpali koledze płytki i potrzebne elementy (ICs) ? Atmegi32, SIMMy (chyba jeszcze sprawne) 1MB mam.

EDIT: tutaj: http://atariarea.krap.pl/forum/viewtopic.php?id=5348 jest do kupienia rozbudowana atarka.

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2007-11-04 22:52:07)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...