Temat: Problem z IDEa

Jakic czas temu zakupilem sobie kontroler IDEa, ale ze wzgldnu na brak czasu nie mialem okazji go uruchomic. Dzisiaj sie za to zabralem no i padaka :(

Podlaczam kontroler do atarynki 130xe zalaczam kompa i ..... i nic. Dostaje zielony obraz i zwis kompa. Jedynie co moge zrobic to go wylaczyc.

Czy ktos z uzytkownikow tego kontrolera wie moze co z tym zrobic ?

2

Odp: Problem z IDEa

3mac shift przy wlaczeniu kompa ??

serdecznie proszę o maile na lotharek@lotharek.pl z tematem ATARIAREA - inne formy komunikacji zawodzą...
"The worth of all people is dependent on how they spend their life making contributions" - Kano Jigoro
FKMC /Fan Klub Malej Czarnej/   @Grey

3

Odp: Problem z IDEa

Doklanie i jeden i drugi co by sprawdzic czy dziala

4

Odp: Problem z IDEa

Zasilanie odpowiednie zapewniłeś?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Problem z IDEa

Spoko z peceta zasililem kontroler i dysk. Sprawdzalem dodatkowo z CF2IDE przejsciowka i jest to samo (przejsciowka dziala normlanie z PC i z SIO2IDE).

Pytanie. Jak sie powinien zachowac komputer jesli podpiety zostanie kontroler IDEa ale bez zadnego dysku, powinien sie zawiesic czy normalnie przejsc do bootowania i pozniej zbootowac sie z urzadzenia SIO lub przejsc do selftestu ?

6

Odp: Problem z IDEa

Nie sądzę, żeby draco pozwolił na zawieszanie się kontrolera bez podpiętego dysku. Naciśnij SHIFT podczas bootowania, wtedy pomijany jest kontroler i zobacz czy dalej zwisa.

Kontroler sprawdzałeś z innym komputerem?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

7

Odp: Problem z IDEa

Niestety mam tylko jeden komputer ze zlaczem ECI.

ALe chyba problem rozwiazany. Zle podpieta tasma 50 pinowa pomiedzy przelotka a kontrolerem. Zle sie zasugerowalem, a tu tasma ma byc odwrocona. Najlepiej widac na golych zdjeciach plytki na atariki, gdzie sa piny nr 1 na obydwu plytkach.

Pigula mi zasugerowal to no i trafil w 10-tke. Dzieki !!!

Zrobie testy i zobacze. No ale wiadomo, ze jak ktos dostanie zielony akran, to znaczy ze ma zle podlaczona tasme.

Mala ciekawostka. Jak podepnie sie napiecie do IDE'a to zasila sie takze calego kompa :) Bez problemu zasililem cala atarynke podpinajac napicie z zasilacza PC (odlaczony zaliacz Atari).

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-10-15 21:19:50)

8

Odp: Problem z IDEa

Monsoft napisał/a:

...Jak podepnie sie napiecie do IDE'a to zasila sie takze calego kompa...

W instrukcji właśnie nie ma ostrzeżenia, żeby przy zewnętrznym ide zasilanym osobno, nie podłączać tego dodatkowego zasilania do płytki. Napięcia się wtedy sumują i po Atari. Pamiętam, że moje szczęście jedną sekundę wytrzymało - miałem wtedy bardzo jaskrawy obraz na TV :).
Rozwiązałem to tak, że przełącznik usb-sio jest dwurzędowy, razem z przełączeniem na sio odłącza dodatkowe napięcie.

9

Odp: Problem z IDEa

No to ja chyba mialem szczescie bo moja 130'stka wytrzymala to calkiem godnie ;)
Szkoda tylko ze moja CF card nie dziala z IDE'a, mam jeszcze mozliwosc zwrotu tej karty (musze popatrzec w gwarancje) wiec moze wymienie na kingstona.
Szkoda, bo z SIO2IDE dziala bardzo dobrze.

Wlasnie szukam podobnych kart CF jakie sa wymienione na Atariki i na ebauy znalazlem tylko taka 512 MB http://cgi.ebay.com/Brand-New-Sealed-KI … dZViewItem

Czy ta karta bedzie dzialac czy to musi byc ta http://www.laikeet.com/catalog/product_ … ucts_id=92 ??

Ostatnio edytowany przez Monsoft (2007-10-16 05:25:29)

10

Odp: Problem z IDEa

5eba - ty piszesz o sio2ide a monsoft mówi o zupełnie innym interfejsie - KMK/IDEA który nie jest podłączany do gniazda SIO!

Ostatnio edytowany przez Piguła/Shpoon (2007-10-17 09:21:39)

Ci, którzy przemawiają w imieniu Boga powinni pokazać listy uwierzytelniające. J. Tuwim

11

Odp: Problem z IDEa

Sorki. Racja,  dwa inne urządzenia. Mój błąd.