1

Temat: Breakpoint 2006

Nie będe sie rozpisywał.Party over.Było cos na osiem bitów.
Na c64 ukazał sie Pinball Dreams który rulezuje.Może kiedyś cos takiego na atari powstanie, bo pomysł zacny.Zresztą proponuje obejrzeć demka na tę platformę.Pierwszego miejsca jeszcze nie widziałem (Singular) bo mi na emu nie poszło.Za to drugie demko respekcik.Trzecie to fajna anima.
Na atari popełniono gierke pod nazwą Mr.Bulimia.Pewnikiem jakiś klon Pacmana.
Po downloadzik zapraszam na:

http://rapidshare.de/files/18404635/Bre … 6.zip.html

ide oblookać demka TBL-u (Amiga & PS2)

gep/lamers^dial

2

Odp: Breakpoint 2006

gep: kucam przed pinballem - robi wrazenie!

don't come after... please don't follow me along. when you read this, i'll be gone...

3

Odp: Breakpoint 2006

Pinbal Dreams rzeczywiscie jest zajeb!@^/

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

4

Odp: Breakpoint 2006

A ja mam zawsze Download session invalid :(
Nie wiem, ale nigdy nic nie moge sciagac z tego RapidShare

5

Odp: Breakpoint 2006

Pinball robi wrazenie, ale z jakiegos powodu nie dziala mi prawa lapka...

6

Odp: Breakpoint 2006

Monsoft: ftp.pigwa.net/upload/

Lewis: prawa jest pod "?" :)

Ostatnio edytowany przez gepard (2006-04-20 05:03:13)

gep/lamers^dial

7

Odp: Breakpoint 2006

ale jak to uruchomic tenpinball?  bo mi sie pojawia obrazek z forevera taki z ptaszkiem (gryfem), gra sobie sid i nic poza tym. wszystkie klawisze z klawiatury juz wyprobowalem i nic sie nie dzieje.

patrzam pod winvice

Ostatnio edytowany przez xray (2006-04-20 06:57:19)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

8

Odp: Breakpoint 2006

Monsoft: przeciez ten pinball jest dostepny na stronie autorow, a poza tym to masz to na ftp'ie scene.org

lewiS: ja tam bym sie nie przyznawal :D

xray: no bo musisz uodpalic exeka ze stolem a nie z intrem :)



Swoja droga to PINBAL DREAMS zawsze mnie nudzil, slaby jest ot co, nie to co OBSESSION :D
Ale takie cus na 8-bit to jest naprawde CUDO, pileczka chodzi poprostu swietnie. Jakby ktos zrobil na XLe to by bylo UUUUUaaah!

Ostatnio edytowany przez vulgar (2006-04-20 10:28:20)

Don't take it too seriously my love.

/// more for your atari ///

9

Odp: Breakpoint 2006

Heh. Ja też się rozmarzyłem... ;)

Wczoraj wygrzebałem jakiegoś starego pinball'a na "karcie" (tilt?) ale nawet mój niespełna 4letni synek nie był nim zainteresowany :) A'propos - jego ulubionymi gierkami są "Monstrum", "Nexus" i "Operation Blood" :D

Silly Venture - breaking the ATARI scene since 2000 ! :)

10

Odp: Breakpoint 2006

Demka na amigę nienajgorsze, ale po TBL-u trochę więcej oczekiwałem.

11

Odp: Breakpoint 2006

lewiS napisał/a:

Pinball robi wrazenie...

Istotnie, niesamowita sprawa! Bardzo przypomina oryginal, kulka niezle lata...
Ciekawe co na to Konop, ktory kiedys przekazal mi, ze to niewykonalne/nieoplacalne ze wzgledu na obliczenia fizyczne itp. na 8-bitach... ;)  No i czy uda sie takie cudo na Atari teraz zrobic??? ;)

12

Odp: Breakpoint 2006

Dracon: no nie wiem ... sprawa nie jest taka prosta na C64 mają dopałkę w postaci drugiego 6502 w stacji dysków...


Ale popieram wszelkie próby pisania dobrego pinballa na małe Atari !!! :)

vulgar napisał/a:

Swoja droga to PINBAL DREAMS zawsze mnie nudzil, slaby jest ot co, nie to co OBSESSION :D

Właśnie to samo chciałem powiedzieć !
Właściwie dziwiłem się że tyle tu Atarowców a nikt o OBSESSION nic nie mówi !!

Właśnie pokazywałem qmplowi Falcona i popykaliśmy sobie w OBSESSION - to naprawdę super gierka ! :)
Jak się spotkamy na jakimś party to sobie pograjmy ! co Wy na to ? :)

Ostatnio edytowany przez Tdc (2006-04-22 18:23:12)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

13

Odp: Breakpoint 2006

Tdc: jestem za :) proponuję konkurs kto najwięcej natłucze na czwartym stole ;) Obsessions rządzi :)

Odp: Breakpoint 2006

macgyver: osoby uzależnione sa zdyskwalifikowane na starcie ;)

Ostatnio edytowany przez Adam Klobukowski (2006-04-22 20:53:05)

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

15

Odp: Breakpoint 2006

jakie uzależnienie ? ja w pinballa nie grałem ze 3 miesiące :P

a to, że w komórce defaultowy dźwięk przychodzącego sms-a to muzyczka z czwartego stołu, która gra, gdy się "zrobi Dakar" to nie jest wcale uzależnienie, tylko hobby :P

16

Odp: Breakpoint 2006

poka ta muzyczke... ;)

17

Odp: Breakpoint 2006

ależ proszę bardzo: oto muzyczka :P

18

Odp: Breakpoint 2006

macgyver napisał/a:

proponuję konkurs kto najwięcej natłucze na czwartym stole

Coś czuję że już wiem kto by wygrał...
A nawet mogę powiedzieć że pewnie sobie nie program z Tobą bo zapewne dzięki pewnym trzem klawiszom potrafisz grać w nieskończoność ! :)

Ale cieszę się że poznałem "swego" ! :)
Jak się spotkamy to koniecznie musimy się wymienić swymi doświadczeniami ! :)

800XL  XC12  LDW 2000  Portfolio  1040 ST, STE  Falcon 030 (Deskpro)  Jaguar
... oraz inne grzyby i Amigi :-P

19

Odp: Breakpoint 2006

Zapewniam Cię, że nie znam żadnych kombinacji klawiszy, które zapewniały by grę w nieskończoność. Moja dotychczasowa życiówka w PO (bez skojarzeń politycznych) to ponad 686 mln i zrobiłem ją w okolicach 1997/98. Od tamtej pory miałem kilkuletnią przerwę, do Obssesiona powróciłem 2 lata temu i od tamtego okresu najwyższy uzyskany rekord to ok. 450 mln. który zapisał się dopiero na 3 pozycji tablicy rekordów, więc nie mam tej formy co kiedyś (bo nie ma czasu, żeby tak intensywnie trenować ;) ). Zatem liczę, że kiedyś zawalczymy ;)

20

Odp: Breakpoint 2006

Jak odpalić po wczytaniu Pinball Dreams na C64 pod emulcem (CSS64 albo WinVICE) ? Wciskanie klawiszy nie pomaga :/

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

21

Odp: Breakpoint 2006

Pod ccs opadlasz odpwiedni plik w emulowanej stacji (potem wybierasz z katalogu dyskietki np. nightmare) pukasz w spacje i przechodzisz do gry. Lewy shift to lewa lapka a / prawa. Zreszta jak odpalasz to jest to wszystko napisane.

Ostatnio edytowany przez mazi (2006-07-18 15:59:42)

22

Odp: Breakpoint 2006

mazi: spox, myślałem że po intrze nastąpi przejscie do planszy z wyborem flipera tak jak w oryginale .... heh... a tu zonk, trzeba ładować każdy z osobna :/

Ps. Pod WinVICE 1.19 chodzi mi lepiej (czyt. płynniej) niż pod CCS64 V3.0 (FINAL).

Ostatnio edytowany przez grzeniu (2006-08-29 17:33:06)

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

23

Odp: Breakpoint 2006

Sorki za archeologie lecz nie znalazłem odpowiedniego tematu.

Ostatnio natknąłem się na to demo i chciałbym Was zapytać czy to autentyk?
Jeśli tak to jakim cudem udało im się tyle wycisnąć z mydelniczki?

http://www.youtube.com/watch?v=knZyPXcelYM

Dzięki i Pozdro.

24

Odp: Breakpoint 2006

IDE64 jak się domyślam to interfejs dysku twardego - a te wszystkie efekty to prawdopodobnie po prostu kolejne klatki animacji odtwarzane z HDD.

25

Odp: Breakpoint 2006

Aaaaniiii-macja!

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE