1

Temat: Jak wgrać grę na Atari?

Witam,

Może pytanie nie jest oryginalne, ale dopiero pierwszy raz w życiu zasiadłem przed Atari (130XE) (kiedyś miałem c64 - proszę nie bić!)
no i widzę niebieski ekran, miga kursor, a w magnetofonie siedzi kaseta...
wciskam play w magnetofonie i nic.....

POMOCY!

2

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

Wlacz kompa trzymajac OPTION+START. Jak zabuczy to wlaczasz play, a pozniej spacja. Oczywiscie musisz miec kasete ustawiona na poczatku nagrania z gra. Poznasz to po charakterysttcznym dlugim pisku. No i pomysl tez o SIO2PC. ;)

3

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

.. ale asceta ...    ustaw kasete na poczatku programu (taki harakterystyczny dlugi i wysoki pisk to poczatek), wylącz komputer, wcisnij play w magnetofonie,  po czym włącz komputer trzymając jednocześnie wciśniete klawisze /start/ i /option/  po chwili powinien tak sympatycznie zabuczec komputr. a potem wcisnij return.  i powinno sie zaczac wczytywac.

(mam nadzieje, ze nic nie pokrecilem, bo bedzie z 11 lat jak nie uzywalem magnetofonu)

Im dłużej czekamy, tym wzorek jest większy" (c) by Sikor

4

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

Dzięki za wskazówki :)

Ale niestety chyba coś jest nie tak

- buczenie słyszę, ale magnetofon nie startuje, wyciskam play, włączam play od nowa i dopiero startuje, slychać pisk, później "trzeszczenie", ale pokazuje się napis BOOT ERROR, i wskakuje jakieś menu (jakieś testy),
a teraz coś nawet poszło, trochę pobuczało, ale kaseta się zatrzymała i już stoi parę minut, ekran jest niebieski a w prawym dolnym rogu jest jakiś jeden znaczek - wykrzyknik :(

5

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

http://stryker.pigwa.net/cas/artykul3.htm ;]

"wszystko się kiedyś kończy......."

6

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

dzięki za wszelką pomoc, z podanej strony wynika, ze kaseta jest chyba walnięta, niestety mam tylko tę jedną kasetę, która przez jakieś dziesięć lat była w magnetofonie... może jest walnięty także magnetofon... jak znajdę czas, to może skorzystam z CAS2WAV :)

Pozdrawienia dla Atarowców :!:
widzę, ze można na was bardziej liczyć niż na komodziarzy których chyba już zresztą prawie nie ma (wnioskuję z ruchu na emu64.pl)

7

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

Nie pisz takich rzeczy, bo Commodorowcy okrzykna Cie betonem Atarowskim!

Prawdopodobienstwo, ze dotre na jakis zlot jest odwrotnie proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia przelozonego i wprost proporcjonalne do czestotliwosci marudzenia brata.

8

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

a jaki komodorowiec by się odważył, nie ma już takich...    :?:

9

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

miga kursor

W "gołym" ATARI kursor nie miga  ;)

10

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

Hm, właśnie, jeśli naprawdę mruga, to zapewne w środku jest Qmeg. Qmeg 3.x ma chyba jeszcze boot z taśmy?

Ntx: masz w kompie jakieś przełączniki zamontowane, ew, dodatkowe gniazda? Czy to goły komp? Koledzy, może ktoś młodszemu koledze podrzucić jakąś taśmę do przetestowania?

[ Dodano: Sty 07, 2005 21:11:00  ]
A tak się ma -1 do upływu dni i wieczną młodość.  :mrgreen:

11

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

he, kursor chyba jednak faktycznie nie miga na ATARI :( Napisałem tak chyba z przyzwyczajenia  8O

Kasetę spróbuję sobie sam nagrać (CAS2WAV jest obiecujący), choć dziewczyna (od której dostałem Atari) powiedziała, że coś magnetofon może niedomagać, ale wystarczy poruszać kablem  :rolleyes: , tylko, ze atarynkę schowałem już do pudełka  :cry:

12

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

Jezeli juz koniecznie chcesz sie bawic magnetofonem to postaraj sie o jakies turbo.

13

Odp: Jak wgrać grę na Atari?

żeby się zadowolić, to skorzystałem z emulatora  :o  to chyba najlepsze rozwiązanie...