1

Temat: Wiki

Często gęsto ludzie szukają tutaj jakiejś informacji. Powstało pełno stron z różną zawartością, do których ludzie są odsyłani. I tak mnie teraz tknęło - może by zainstalować na aarea Wiki? Jest sporo rzeczy, które można by było wspólnie edytować, np:
- mapa pamięci atari (od dawna projekt Jaskiera)
- formaty plików atarowskich
- i wiele innych rzeczy
Można by też wrzucić tam to wszystko co jest aktualnie w artykułach.
Co wy na to? Może jest sens się zastanowić?

: 404. Stopka not found

2

Odp: Wiki

genialny pomysł. już widzę jak atarowcy będą mówić: AA skarbnica wiedzy  :D

STYMulator JIL ST YM2149 mjuz:k @ gnu/linux
SIUP (SIo2Usb2Pc) - SIO2PC USB Edition
PIN ready logo
3M / InD: ... na kasetach były zabezpieczenia w postaci tzw. "mikropierdnięcie" ...

3

Odp: Wiki

dodac do tego opisy formatow dyskoof bylo by ql

The UNIX Guru`s view of Sex:
unzip; strip; touch; finger; mount; fsck; more; yes; umount; sleep

4

Odp: Wiki

Jestem za.

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

5

Odp: Wiki

kiedyś nie byłeś kuna :)

All I hear is the sound of me falling on the ground

6

Odp: Wiki

Tylko krowa nie zmienia poglądów.

Ja jestem bardziej sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Niby ok, ale jak ktoś powyżej ;) zauważył, jest tego w Internecie od groma, są listy dyskusyjne, fora, strony, FTP, itd.

Czy jest sens powielać informacje, do których każdy z nas ma dostęp? Dlatego powiększyłem ilość głosów na opcję drugą od góry.

[ Dodano: 30.11.2004 00:21:25 ]
A tak się ma +1 do statsów na AA i Mistrza offtopicu. :mrgreen:

Zawsze mam rację, tylko nikt mnie nie słucha.

7

Odp: Wiki

Problem właśnie polega na tym, że pełno informacji nigdzie nie ma, albo są poukrywane w zinach, itp itd.
Np dziś potrzebowałem formatu plików TIPa - wyobraźmy sobie, że zgłaszam taki riquest gdzieś, i ktoś kto wie, tworzy stronę "FileFormats-TIP" i podpina ją do strony "FileFormats".
No i ofkorz pojawia się pytanie, czy miałoby to być PL czy EN.
Chyba PL, potencjalnie z niektórymi stronami przetłumaczonymi.
Jak na razie widać, wielu osobom pomysł się podoba. Można się teraz zastanowić:
- gdzie to postawić (u krapa?)
- jakiego engine użyć (ja polecam MediaWiki albo TikiWiki, ale pewnie są jeszcze inne ciekawe)
- kto ma tym zarządzać i czemu Dely :)
Postawienie takiego czegoś to moment - można po prostu odpalić i zobaczyć, czy będzie się rozwijać. Jak tak, to OK, jak nie, to co wartościowszy materiał się gdzieś przeniesie, a potem się projekt zamknie.

: 404. Stopka not found

8

Odp: Wiki

W sumie czemu nie. Po co się informacje o Atari mają poniewierać po jakimś pl.wikipedia.org, gdzie pies z kulawą noga ich nie czyta, bo zwykli zjadacze chleba się tym nie interesują, a atarowcy nie wiedzą, że te informacje tam są ...

KMK
? HEX$(6670358)

9

Odp: Wiki

Ja również jestem za. Wszystkie informacje można co prawda znaleźć w internecie (albo w źródłach emulatora jak mi kiedyś doradził Fox), ale naguglać się trzeba.
Trzeba by na początek przemyśleć strukturę całości. Podzielić wszystko na jakieś sensowne działy.
A do umieszczania w encyklopedii jest sporo:
-historia firmy i komputerów atari
-historia sceny i ludzi ją tworzących
-informacje hardwareowe, rozszerzenia, schematy itp.
-rejestry sprzętowe i ich obsługa (czyli mapa pamięci $d000-$d7ff)
-pozostała mapa pamięci (dla osób zainteresowanych uruchamianiem programów z włączonym ROM-em, jeśli tacy są jeszcze :)
-software: ważniejsze programy użytkowe, obsługa itp.
-gry, przynajmniej te najważniejsze z solucją i muzyczką w sapie
-dema
jak kogoś to jeszcze nie przeraziło to niech głosuje na tak :)

Aby odpackować teksty trzeba najpierw odpackować  program do ich odpackowywania - Energy #1

10

Odp: Wiki

JESTEM ZA.
Ostatnio spedzilem pare godzin szukajac mapy pamieci w maksymalnie skompresowanej i przejrzystej formie (nie ksiazek albo odcinkow w TA) i znalazlem po angielsku fragment ksiazki ale tez nie ideal...
Przyda sie!

11

Odp: Wiki

w ramach istniejacej strony mozna to przeciez zrobic. mamy dzial articles, hardwares, wywiady - nalezy tylko pogrupowac tematycznie artykuly np. muzyka, grafika, kod, lamanie zabezpieczen ;-) gry, programy, sprzet, rozszerzenia itd itp. rozbudowac 'kursy' - kurs grafika, muzyka, kodera. pododawac linki do stron z literatura (opisy tych stron - co gdzie lezy), moze byc tez lista zyczen - o czym chcielibysmy poczytac...

odpowiadalo by mi to. wszystko w jedym miejscu.

a gdyby byl wiki to co? aarea bedzie mial dzial forum i news ... bo nawet baze plikow dalo by sie wrzucic do wiki... no nie wiem

http://atari.pl/hsc/ad.php?i=1.

Odp: Wiki

Tylko prosze nie zapomnieć o dziale dla ST/TT/Falcon, który postaram sie wypełnić.

Acha, aby wiki moglo służyć braci atarowskiej na całym świecie proponuje za obowiązujący język uznać angliszch.

Atari: FireBee, (Falcon030 CT60e SuperVidel SvEthlana CTPCI), TT, (520ST Pak030 Frak PuPla Panther), (520ST 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx SC1435), (1040STFM UltraSatan SM124), (1040STE 4MB ST RAM 8MB TT RAM CosmosEx NetUSBee SM144 SC1224), 260ST, 520 ST+, (MEGA ST SM125), (65XE Rapidus U1MB VBXE SIDE2 SIO2PC), (Jaguar SkunkBoard), Lynx II, 2x Portfolio

13

Odp: Wiki

No to jeszcze etatowego tłumacza trzeba zwerbować ... albo tłumaczkę ...

All I hear is the sound of me falling on the ground

14

Odp: Wiki

Jaskier: co do historii i samych komputerow Atari to zglaszalem taka propozycje na Quascie - jestem w trakcie plodzenia takiego kompedium. Jako ze mam ambitny plan zebrania mozliwie najwiekszej liczby informacji pierwsze efekty nie pojawia sie wczesniej jak dopiero w przyszlym roku (hehehe, czyzby za miesiac?)  :D

15

Odp: Wiki

Oks, postaram się postawić coś w tej weekend. Czy może ktoś mi polecić jakąś "dystrybucję" wiki, z którą miał już do czynienia?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

16

Odp: Wiki

Ja zrobiłem mini wersję, używając TikiWiki. Można obejrzeć tutaj:
  h..p://norma.ins.cwi.nl:32767/aatiki/tiki-index.php
Jest to mój komputerek roboczy, więc pewnie długo nie postoi, ale można potestować TikiWiki i ogólnie zastanowić się nad koncepcją.
Każdy się może zarejestrować i pobawić.

: 404. Stopka not found

17

Odp: Wiki

Ja mam u siebie postawione MediaWiki ( http://82.210.159.30/vicinus/ ), ładnie działa, nie widzę po co ludzie się pakują w jakieś okrojone klony tego.

KMK
? HEX$(6670358)

18

Odp: Wiki

jak chcecie tlumaczke na angielski, to byc moze bede Was mogl niezle wspomoc :)

19

Odp: Wiki

proponuje za obowiązujący język uznać angliszch

Nie przesadzajmy,  nie tylko murzynski. Niech jest tez po polsku.

20

Odp: Wiki

moge postawic wikulca, nie ma sprawy.
draco, to co wtedy walczylismy w nocy, to bylo to mediawiki wlasnie?
jezeli tak, to instalacje mamy obczajona. :)

--
= krap.pl =

21

Odp: Wiki

No wlasnie usilowalem postawic TikiWiki i sie nie udalo, ale to za pierwszym razem ;) Instalacja poszla jak z platka, skrypt instalacyjny tez sie wykonal bez bledow, ale uruchomic Tiki juz sie nie chcialo ;) ;) Zaczelo walic bledami z SQL. Zaraz proba druga :)

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

22

Odp: Wiki

Może zanim zdecydujemy się na coś na 100%, potestujmy. Ja w w/w linku starałem się zademonstrować funkcjonalność TikiWiki jeśli chodzi o:
- obrazki
- pliki
- linkowanie do rzeczy z zewnątrz.
Używam TikiWiki do dwóch projektów, ale niektórzy znajomi twierdzą, że MediaWiki jest lepsze, więc może warto by spróbować coś podobnego zrobić w MediaWiki, porównać wygodę użytkowania itp, i wtedy się zdecydować :)

Dely - pamiętam, że kiedyś miałem problemy z TW i PgSQL. Z MySQL poszło jak z płatka (dziś zainstalowałem tiki w 5 minut).

: 404. Stopka not found

23

Odp: Wiki

Krap: tak, to była ta MediaWiki, a ściślej to wersja 1.3.3. Problem był z instalacją, ale leżał w wersji SQL-a i modułów do Apacza.

Obecnie mam: MySQL 4.0.22, Apache 2.0.52 z modułem PHP 4.3.9 i wszystko śmiga jak ta lala  ;)

Instalacja jest prostacka, od tamtej pory upgradowałem wikiego do wersji 1.3.7 i wszystko poszło jak z płatka.

[ Dodano: 30.11.2004 20:00:06 ]
Eru: jak dla mnie można próbnie postawić oba i zobaczymy, co lepsze. Ja na TikiWiki do tej pory nie działałem, tylko na MediaWikim, wydaje mi się wygodny w obsłudze i mieć wszystko co trzeba, ale może się nie znam  ;)

KMK
? HEX$(6670358)

24

Odp: Wiki

Hm, teraz zauwazylem, ze u krapa jest mySQL 4.1.costam, a skrypty instalacyjne TikiWiki są dla 4.0.x. Moze to dlatego?

Czy możecie wyjaśnić, Stirlitz, dlaczego wasz służbowy adres stirlitz@rsha.gov.de ma aliasa justas@gru.su?
Nie czytam PM. Proszę używać e-mail.

25

Odp: Wiki

a co Ci pluje?
Ja używam 4.0.18 i bez problemów :(

: 404. Stopka not found